TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Drie wetenschappers doen aan een universiteit in New York onderzoek naar occulte zaken. Omdat hun onderzoek niet wetenschappelijk genoeg zou zijn, worden ze ontslagen.
Het drietal besluit hun krachten te bundelen. Professoren Peter Venkman (Bill Murray), Raymond Stantz (Dan Aykroyd) en Egon Spengler (Harold Ramis) beginnen samen een bedrijfje. Dat is niet zomaar een onderneming. Ghostbusters is een geestenuitdrijvingsdienst.
Een van hun eerste opdrachten is bij Dana Barrett (Sigourney Weaver). In haar huis waart een geest rond. Dat is niet zomaar een geest: het is de kwaadaardige Gozer. Hij wil een portaal openen waardoor andere geesten en monsters simpel naar de mensenwereld kunnen reizen. Dat zou het einde van de mensheid kunnen betekenen. De Ghostbusters zijn de enigen die Gozer nog kunnen stoppen.
De rol van Peter Venkman was oorspronkelijk bedoeld voor John Belushi. Hij overleed echter voordat Dan Aykroyd, Harold Ramis en Rick Moranis het script af hadden.
Bill Murray nam de rol over. Toch komt Belushi wel in Ghostbusters voor: het groene monster Slimer is volgens Aykroyd 'de geest van John Belushi'.
Het had maar weinig gescheeld of de film Ghostbusters had een hele andere titel gehad. Er was al een tv-serie uit de jaren 70 met die titel.
Mogelijke alternatieven waren Ghoststoppers, Ghostblasters, Ghostbreakers en Ghostsmashers. Uiteindelijk besloot producent Universal een half miljoen dollar plus 1 procent van de opbrengsten te betalen voor de gewilde Ghostbusters-titel.
Ghostbusters is op donderdag 29 mei 2025 om 20:30 uur te zien op Veronica.
Droom komt uit voor GTST-actrice Barbara Sloesen: 'Ik ben zwanger'
14:02Lale Gül weg bij SBS6: 'Naar RTL Tonight'
13:26Eva Jinek komt met nieuwe rubriek in talkshow
12:27Wanneer is WNL op Zondag weer terug op tv?
12:03De Oranjezondag is vanaf deze datum weer terug op tv