TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Egypte was ooit een plaats van vrede en geluk. Set, de meedogeloze god van de duisternis, heeft er een oorlogszuchtige, gevaarlijke plek van gemaakt.
Bek (Brenton Thwaites) is het schrikbewind van Set (Gerard Butler) meer dan zat. Niet in het minst omdat de god zijn geliefde gevangen heeft genomen.
Hij is niet de enige, maar hoe neem je het in hemelsnaam op tegen een god? Meevaller: Horus (Nikolaj Coster-Waldau), ook een god, helpt Bek een handje. En ze krijgen extra hulp uit onverwachte hoek.
Deze film is gebaseerd op de, voor Egyptenaren, bekende mythe De strijd tussen Horus en Seth. De mythe heeft een politieke betekenis: het verhaal gaat over de rechtmatigheid van de troonopvolging.
Deze mythe is tot op de dag van vandaag een inspiratiebron voor vele verhalen en dus ook voor Gods of Egypt.
Gerard Butler las in het script van Gods of Egypt dat zijn personage een god is. Voor hem reden om aan een extra zwaar fitnessregime te beginnen.
Een beetje god moet ook een goddelijk lichaam hebben toch? Butler vond in ieder geval van wel.
Hij was niet de enige die hard trainde om een godenlijf te kweken. Ook Nikolaj Coster-Waldau werkte zich in het zweet.
Het resultaat mag er wezen. Coster-Waldau had met een vetgehalte van 7 procent nauwelijks nog een grammetje vet aan zijn lijf.
Op deze dertiende dag van onze adventskalender brengen we je zeker geen ongeluk, want we mogen in samenwerking met Kesbeke een rijkgevuld cadeaupakket weggeven.
Nieuwe twist in B&B Vol Liefde: duodaten maakt zijn debuut in het komende seizoen
20:08Dit zijn de afvallers van de vijfde aflevering van The Masked Singer 2025
16:35Inge Ipenburg over het plotselinge vertrek van Ingmar Schrama uit GTST: 'Het heeft me lang beziggehouden'
15:45Deze programma's en films kijk je op tweede kerstdag 2025
15:25Deze programma's en films kijk je op eerste kerstdag 2025