TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Egypte was ooit een plaats van vrede en geluk. Set, de meedogenloze god van de duisternis, heeft er een oorlogszuchtige, gevaarlijke plek van gemaakt.
Bek (Brenton Thwaites) is het schrikbewind van Set (Gerard Butler) meer dan zat. Niet in het minst omdat de god zijn geliefde gevangen heeft genomen. Hij is niet de enige, maar hoe neem je het in hemelsnaam op tegen een god? Meevaller: Horus (Nikolaj Coster-Waldau), ook een god, helpt Bek een handje. En ze krijgen extra hulp uit onverwachte hoek.
Deze film is gebaseerd op de, voor Egyptenaren, bekende mythe De strijd tussen Horus en Seth. De mythe heeft een politieke betekenis: het verhaal gaat over de rechtmatigheid van de troonopvolging.
Deze mythe is tot op de dag van vandaag een inspiratiebron voor vele verhalen en dus ook voor Gods of Egypt.
Gerard Butler las in het script van Gods of Egypt dat zijn personage een god is. Voor hem reden om aan een extra zwaar fitnessregime te beginnen. Een beetje god moet ook een goddelijk lichaam hebben toch? Butler vond in ieder geval van wel.
Hij was niet de enige die hard trainde om een godenlijf te kweken. Ook Nikolaj Coster-Waldau werkte zich in het zweet. Het resultaat mag er wezen. Coster-Waldau had met een vetgehalte van 7 procent nauwelijks nog een grammetje vet aan zijn lijf.
De TV van gisteren: Wisselende reacties op geweldig goed bekeken oudejaarsconference
06:47Vanavond op TV: Ik vertrek XL, Miljoenenjacht, The Hangover
06:00Zo mis je geen moment van het nieuwe spelprogramma Watch Your Back
06:00Drama-alert: House of Villains is nu te streamen bij Videoland
01:05Komende week in GTST: Verbale vuurspuwerij en de kwistige klikspanen