TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
John Gotti was hoofd van de Gambino-familie, een van de beroemde vijf maffiabendes in New York.
Hij wist zich in de jaren 70 op te werken van ‘soldaat’ tot chef van de ‘afdeling luchthavenovervallen’. In de jaren 80 werd hij een publiek figuur dankzij de vele rechtszaken die hij wist te winnen (met dank aan de getuigen die op het laatste moment hun verklaring introkken).
Dat daar een film van zou komen is niet gek. Met zo’n verhaal had dat ook prima kunnen uitpakken, want op zich zijn alle ingrediënten aanwezig: moord, roofovervallen, een rechtszaak en zelfs een maffiabruiloft.
Op de een of andere manier is het de makers van Gotti gelukt om de plank volledig mis te slaan. De film ontbeert alle spanning, de acteurs doen maar wat en zelfs de moordpartijen zijn ongeloofwaardig.
Jammer, want zó moeilijk is het nu ook weer niet om een maffiafilm te maken.
John Travolta kreeg de hoofdrol in Gotti niet zomaar: de familie Gotti had de producers gevraagd om hem te casten.
De acteur draagt in de film accessoires die John Gotti ook echt gedragen heeft. Zo komen een aantal stropdassen uit de persoonlijke collectie van de maffioso.
Volgens Travolta was dat soms best griezelig; vooral in de openings- en slotscène. Daarin draagt hij een jas van Gotti. De acteur vertelde dat hij diens parfum nog steeds kon ruiken.
Hendrik Jan Bökkers heeft heel goed nieuws voor de fans van Woeste Grond
09:15In dit programma duikt Emms uit De Verraders binnenkort op
08:32De TV van gisteren: Kopen Zonder Kijken-kijkers gaan vooral stuk om één ding
07:00GTST Spoilers - maandag 13 t/m donderdag 16 april 2026
20:10Marcel van Roosmalen en Gijs Groenteman in gesprek met Talpa over programma bij NET5