TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Vaak gekopieerd, nooit geëvenaard. Dat gaat zeker op voor deze absolute horrorklassieker.
Als mannetje van zes jaar oud vermoordde Michael Myers zijn zus. In de nacht van Halloween stak hij haar neer met een slagersmes. Vijftien jaar leter ontsnapt de inmiddels volwassen Michael uit de inrichting waar hij al die tijd vast heeft gezeten. Psychiater Sam Loomis (Donald Pleasance) is bang dat hij terug zal keren naar de plek waar alles is begonnen.
Die vrees komt in Halloween uit: Myers gaat terug naar het plaatsje Haddonfield. Daar slaat hij weer aan het moorden. Terwijl Loomis alles op alles zet om de psychopaat te stoppen, vindt Michael een nieuw doelwit in tiener Laurie (Jamie Lee Curtis).
Voor Jamie Lee Curtis was Halloween haar acteerdebuut. Doordat haar volgende rollen ook vooral in horrorfilms waren, kreeg de actrice de reputatie van scream queen. Daarmee ging Curtis in zekere zin haar moeder, actrice Janet Leigh, achterna. Zij speelde een van haar bekendste rollen in Psycho, de horrorklassieker van Alfred Hitchcock uit 1960.
Leuk detail: ook in die film zit een personage dat Sam Loomis heet.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Denise uit de Hanslers is 'Supergelukkig' maar niet iedereen lijkt haar te geloven
11:10Juliette van Ardenne terug bij GTST, maar niet als Rosie
11:00Dit programma vervangt Oh Oh Den Haag op SBS6
08:36Undercover in Nederland verhuist naar de maandagavond en is vanaf deze datum weer te zien
08:17Dit is de startdatum van Een Vergetelijk Mooie Reis met Paul de Leeuw