TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Keizerspinguïns moeten wat voor hun kuikens over hebben. Ze staan maanden in de Antarctische winter met het ei op hun poten om te voorkomen dat de inhoud vorstschade oploopt.
De schrik is dus groot als een onhandige papapinguïn in spe zijn ei van zijn poten laat glijden. Het ei ligt er snel weer warmpjes bij, maar nadat de het kleintje uit het ei is gekropen blijkt het toch gevolgen te hebben gehad.
De kleine Mumble kan namelijk niet zingen. Lastig, want pinguïns lokken hun partners met een zelf gezongen liefdeslied.
Gelukkig heeft Mumble in Happy Feet wel andere kwaliteiten: hij kan tapdansen als een malle. Dat moet ook wel, want hij zal alles uit de ijskast moeten halen om het hart van zijn geliefde te veroveren.
Het idee voor Happy Feet is ontsproten uit het brein van George Miller. De Australische scriptschrijver en regisseur is zeer begaan met het wel en wee van de Zuidpool.
Hij vertelt aan The Wallstreet Journal dat hij daarom besloot ook een milieuboodschap in het verhaal over de tapdansende pinguïn te stoppen. “We zijn ons in Australië zeer bewust van het gat in de ozonlaag en de staat van Antarctica is een heel duidelijke graadmeter daarvoor. We moesten dat dus wel in de film verwerken. Je kunt geen verhaal over pinguïns vertellen zonder dat te benoemen.”
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur