TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De film vertelt het verhaal van drie lichamelijk gehandicapte vrienden: Lars (Gilles De Schrijver), Philip (Robrecht Vanden Thoren) en Jozef (Tom Audenaert). Ze zijn dol op wijn en vrouwen, maar geen van hen is ooit met een vrouw naar bed geweest.
Daar moet nodig eens verandering in komen, dus maken ze een trip naar Spanje, naar een bordeel waar lichamelijk beperkte klanten welkom zijn. Dat levert een uiterst geslaagde tragikomische roadmovie op, waarin de drie hoofdrolspelers (die overigens geen van allen een handicap hebben) uitblinken.
Hasta la vista is losjes gebaseerd op de BBC-documentaire For one night only over Asta Philpot, een lichamelijk beperkte man die, samen met twee anderen, ongeveer dezelfde trip heeft gemaakt als de vrienden in de film. Philpot heeft ook een klein rolletje in deze film; hij komt voorbij bij een van de wijnproeverijen.
Er is de laatste tijd veel discussie over of personagens met een beperking wel of niet door acteurs zonder gespeeld kunnen worden.
Regisseur Geoffrey van Enthoven probeerde voor Hasta la vista eerst acteurs met fysieke beperkingen te casten. Toen bleek dat het best ingewikkeld was die te vinden, besloot hij ervan af te zien.
Jean-Paul uit B&B Vol Liefde werkt aan realityserie, samen met deze oud-kandidate
10:45Urk!-tweeling Gerda en Mathilde geeft update na ziekenhuisopname in Spanje
09:57André en Janny keren op deze datum terug op tv met hun nieuwe programma Beestenboel
09:31De TV van gisteren: pijnlijke plottwist bij Paul in B&B Vol Liefde verbijstert kijkers
06:47Vanavond op TV: Nederland op film, Secret duets, Ted