TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De film vertelt het verhaal van drie lichamelijk gehandicapte vrienden: Lars (Gilles De Schrijver), Philip (Robrecht Vanden Thoren) en Jozef (Tom Audenaert). Ze zijn dol op wijn en vrouwen, maar geen van hen is ooit met een vrouw naar bed geweest.
Daar moet nodig eens verandering in komen, dus maken ze een trip naar Spanje, naar een bordeel waar lichamelijk beperkte klanten welkom zijn. Dat levert een uiterst geslaagde tragikomische roadmovie op, waarin de drie hoofdrolspelers (die overigens geen van allen een handicap hebben) uitblinken.
Hasta la vista is losjes gebaseerd op de BBC-documentaire For one night only over Asta Philpot, een lichamelijk beperkte man die, samen met twee anderen, ongeveer dezelfde trip heeft gemaakt als de vrienden in de film. Philpot heeft ook een klein rolletje in deze film; hij komt voorbij bij een van de wijnproeverijen.
Er is de laatste tijd veel discussie over of personagens met een beperking wel of niet door acteurs zonder gespeeld kunnen worden.
Regisseur Geoffrey van Enthoven probeerde voor Hasta la vista eerst acteurs met fysieke beperkingen te casten. Toen bleek dat het best ingewikkeld was die te vinden, besloot hij ervan af te zien.
Partnerbijdrage
Zo kijk je donderdag live naar FC Sion - Ajax
13:02Jan Versteegh richt zich tot De Bondgenoten-fan Mart Hoogkamer
11:53Video: Carlo Boszhard over MAFS-pauze: ‘Goed dat we even een jaartje wachten’
11:48De 5 beste programma's om deze week te streamen
10:36Eindelijk duidelijkheid: dit is de startdatum van Boer Zoekt Vrouw