TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De film vertelt het verhaal van drie lichamelijk gehandicapte vrienden: Lars (Gilles De Schrijver), Philip (Robrecht Vanden Thoren) en Jozef (Tom Audenaert). Ze zijn dol op wijn en vrouwen, maar geen van hen is ooit met een vrouw naar bed geweest.
Daar moet nodig eens verandering in komen, dus maken ze een trip naar Spanje, naar een bordeel waar lichamelijk beperkte klanten welkom zijn. Dat levert een uiterst geslaagde tragikomische roadmovie op, waarin de drie hoofdrolspelers (die overigens geen van allen een handicap hebben) uitblinken.
Hasta la vista is losjes gebaseerd op de BBC-documentaire For one night only over Asta Philpot, een lichamelijk beperkte man die, samen met twee anderen, ongeveer dezelfde trip heeft gemaakt als de vrienden in de film. Philpot heeft ook een klein rolletje in deze film; hij komt voorbij bij een van de wijnproeverijen.
Er is de laatste tijd veel discussie over of personagens met een beperking wel of niet door acteurs zonder gespeeld kunnen worden.
Regisseur Geoffrey van Enthoven probeerde voor Hasta la vista eerst acteurs met fysieke beperkingen te casten. Toen bleek dat het best ingewikkeld was die te vinden, besloot hij ervan af te zien.
Briljante Breinen stopt al na één seizoen: 'Het hing erom'
13:24Winter Vol Liefde 2026 duurt maar liefst negen weken
12:44Het vijfde seizoen van De Erfgenaam is nu al gedeeltelijk te zien bij Videoland
10:44Cheyenne Löhnen en Ingmar van den Broek verlaten GTST voor modellencarrière in Mexico
10:29Video: vreest André van Duin dat Heel Holland Bakt ook wegbezuinigd wordt?