TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de Tweede Wereldoorlog hebben de nazi's de demon Hellboy (Ron Perlman) opgeroepen om hen te helpen in de strijd. Het liep anders: Hellboy koos er voor om voor het goede te strijden.
In deze tweede film rond de sigaren rokende comic-held, heeft Hellboy zijn handen vol aan de boosaardige elfenprins Nuada (Luke Goss). Die wil een leger van onoverwinnelijke vechtrobots uit de mottenballen halen om de mensheid een lesje te leren.
Zoals we van regisseur Guillermo del Toro (Pan's Labyrinth) gewend zijn, is het visuele aspect van Hellboy II: The Golden Army tot in de puntjes verzorgd. Ook met de spanning zit het wel snor in dit geslaagde fantasy-actiespektakel.
Acteur Brian Steele droeg een nogal zwaar kostuum in Hellboy 2. Om het grote monster Wink te spelen, trok hij een pak aan dat 59 kilo woog. Intussen liep hij ook nog op stelten, om 25 centimeter langer te lijken. Door al dat zware werk viel de acteur tijdens de opnames ruim 5 kilo af.
Zowel het eerste als het tweede deel van Hellboy was een groot succes. Het wachten was dan ook op deel 3, maar na een hoop schijnbewegingen kwam dat er uiteindelijk toch niet.
Wel verscheen in 2019 de reboot Hellboy. In deze herverfilming speelt David Harbour (bekend als agent Jim Hopper in de tv-serie Stranger Things) de bekende rode duivel.
Tina Nijkamp laat licht schijnen over nieuw tv-seizoen: 'Het wordt heel erg spannend'
11:54Ook Raymond Mens en Thomas van Groningen aan tafel bij Vandaag Inside op de woensdagen
11:12Gerard Cox is ongeneeslijk ziek: 'Ik heb misschien nog een paar maanden'
10:03De TV van gisteren: Hélène Hendriks krijgt staande ovatie in laatste De Oranjezomer
10:00Fajah Lourens doet mee aan Let's Play Ball: 'Mijn vriendin liep een hersenschudding op'