TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sinds de dood van zijn vader woont Hugo bij zijn alcoholverslaafde oom die verantwoordelijk is voor het onderhoud van alle stationsklokken.
Hoe jong ook, Hugo weet alles over het specialistische werk. Hij heeft de kneepjes van het vak van zijn vader geleerd.
Maar één ding vindt hij nog belangrijker: het stelen van onderdelen voor een mysterieuze machine van zijn vader. Hugo is ervan overtuigd dat als hij dat apparaat kan repareren, er een boodschap van zijn overleden vader uit zal komen.
Terwijl hij na het overlijden van zijn oom zelf de klokken onderhoudt, gaat Hugo daarom op zoek naar het laatste onderdeel van zijn vaders machine: een bijzondere, hartvormige sleutel.
Tijdens die zoektocht leert Hugo de uitbater van de speelgoedkraam op het station kennen. Deze knorrige oude baas (Ben Kingsley) heeft een bijzonder verleden: hij is niemand minder dan Georges Méliès, pionier van de vroege film.
Martin Scorsese is vooral bekend om zijn gangsterfilms. Hij heeft klassiekers als Taxi Driver, Goodfellas en Casino geregisseerd.
Hugo is de eerste familiefilm van de ervaren regisseur. Hoewel het genre voor hem nieuw is, gaat het hem goed af.
Dat komt deels omdat Hugo over zijn grote liefde gaat: film. De liefde voor cinema – en voor oude meester Méliès – spat werkelijk van het scherm in dit prachtig vormgegeven familie-avontuur.
Moeder Mary geeft update over Marco Borsato: 'Blije man'
06:47Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Morning Glory
09:10De TV van gisteren: The voice of Holland keert terug met 1,8 miljoen kijkers
08:39Makers Flikken Rotterdam zoeken met spoed donkere bus voor opnames
08:33Beau kondigt nieuwe docuserie aan en zoekt jongeren in jeugdzorg