TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mo (Brendan Fraser) en zijn dochter Meggie worden op straat aangevallen door een verwilderde man. Meggie vraagt haar vader wat dat te betekenen heeft.
Dan komt de aap uit de mouw: haar vader kan door teksten voor te lezen personages uit boeken tot leven brengen. Ook kan hij mensen verplaatsen naar de boekenwereld. Al snel blijkt dat Mo ooit een aantal gemene boekpersonages tot leven heeft gebracht. Een van hen is al jaren op zoek naar Mo.
Hij wil in Inkheart diens talent gebruiken voor zijn eigen – minder frisse – doeleinden. Tot overmaat van ramp verdwijnt Meggies moeder ook nog in een boek. Vader en dochter moeten samenwerken om de schurken te stoppen en Meggies moeder te redden.
Inkheart is gebaseerd op een boek van de Duitse schrijfster Cornelia Funke. Het boek is het eerste deel van een trilogie, maar de andere twee delen werden nooit verfilmd. Hoofdrolspeler Brendan Fraser was de eerste keus van Funke. Logisch ook: ze baseerde het personage Mo op de acteur.
De producenten van de film wilde eigenlijk een bekendere acteur voor de hoofdrol. Funke stond erop dat Fraser Mo zou spelen.
EO-programma Een Buitengewoon Gesprek krijgt een nieuw seizoen
08:57Nieuw seizoen van Kopen Zonder Kijken in de maak
07:34De TV van gisteren: Geen beste start voor realityserie André Hazes
06:47Vanavond op TV: De Bauers, een nieuwe fase, Fire country, The Enforcer
21:30Kijkers geraakt door eerbetoon aan Paulien Cornelisse in De Slimste Mens