TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mo (Brendan Fraser) en zijn dochter Meggie worden op straat aangevallen door een verwilderde man. Meggie vraagt haar vader wat dat te betekenen heeft.
Dan komt de aap uit de mouw: haar vader kan door teksten voor te lezen personages uit boeken tot leven brengen. Ook kan hij mensen verplaatsen naar de boekenwereld. Al snel blijkt dat Mo ooit een aantal gemene boekpersonages tot leven heeft gebracht. Een van hen is al jaren op zoek naar Mo.
Hij wil in Inkheart diens talent gebruiken voor zijn eigen – minder frisse – doeleinden. Tot overmaat van ramp verdwijnt Meggies moeder ook nog in een boek. Vader en dochter moeten samenwerken om de schurken te stoppen en Meggies moeder te redden.
Inkheart is gebaseerd op een boek van de Duitse schrijfster Cornelia Funke. Het boek is het eerste deel van een trilogie, maar de andere twee delen werden nooit verfilmd. Hoofdrolspeler Brendan Fraser was de eerste keus van Funke. Logisch ook: ze baseerde het personage Mo op de acteur.
De producenten van de film wilde eigenlijk een bekendere acteur voor de hoofdrol. Funke stond erop dat Fraser Mo zou spelen.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Jumbo Kerstreclame 2025: komt ene Roderick de kerst van Frank Lammers verstieren?
09:03Slecht nieuws van B&B Vol Liefde-eigenaar Bram: 'Lig op de intensive care'
08:43Albert Heijn Kerstreclame 2025: Jeroen van Koningsbrugge straalt twee keer
08:15De TV van gisteren: Sint brengt meerdere bezoekjes op Nederlandse tv
06:47Vanavond op TV: Protection, De bondgenoten, The Help