TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In Ironclad is al vrij snel duidelijk dat koning John (Paul Giamatti) niet bepaald blij is met die inperking van zijn macht. Zeker niet als dat betekent dat de Britse burgers meer rechten en vrijheden krijgen.
Na een tijdje is John het naleven van de strenge regels uit de Magna Carta dan ook zat. En wat doet een koning die niet blij is dat hij zijn macht kwijtraakt? Juist: die slaat keihard terug.
Hij gooit het document in prullenbak en trekt ten strijde tegen de edelmannen.
Hoewel de legers van de koning veel sterker zijn, geven de edelmannen zich niet zomaar gewonnen. Onder aanvoering van Baron William d’Aubigny (Brian Cox) roepen ze de hulp van de Tempeliers in.
Samen met deze dappere ridders verdedigen ze het strategisch gelegen kasteel Rochester met hand en tand.
Kort na het verschijnen van Ironclad maakten de makers al bekend dat er een vervolg in de pijplijn zat. Ironclad: Battle for Blood verscheen in 2014.
Video: André van Duin over zijn laatste emotionele ontmoeting met Joke Bruijs
10:20The Connection keert terug met een nieuw seizoen
10:06Ferry Doedens kruipt weer in de rol van Lucas Sanders voor jubileum GTST
10:00Beau van Erven Dorens verklapt zijn ultieme droomgast voor Casa di Beau: 'Wie is hij nu echt?'
08:46De TV van gisteren: Emotionele Oos Kesbeke trekt veel kijkers naar RTL4 met De Augurkenkoning