TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Megasaki wordt geteisterd door hondengriep. De gewetenloze en corrupte burgemeester Kobayashi besluit daarom om alle honden te verbannen naar Trash Island, het eiland dat als vuilstortplaats dient voor de stad.
Voor mensen is het ten strengste verboden om op Trash Island te komen. Daar laat Atari, het neefje van de burgemeester, zich in Isle of Dogs niet door tegenhouden: hij is vastbesloten om zijn hond Spots terug te vinden.
Als hij op het eiland aankomt, ontmoet hij Boss (met de stem van Bill Murray). Samen met vier andere honden vormt hij een plunderende roedel.
Het viertal belooft Atari te helpen met het vinden van Spots. Sterker nog, ze zien het als hun heilige missie.
Dit is niet de eerste stopmotionfilm van regisseur Wes Anderson. Tien jaar eerder maakte hij The Fantastic Mr. Fox, naar een boek van Roald Dahl.
Isle of Dogs is in dezelfde Londense filmstudio opgenomen. Vlak bij die studio zag Anderson een bordje hangen dat richting Isle of Dogs wees, een schiereiland aan de rivier de Thames. Die naam is altijd bij hem blijven hangen.
De productie van een stopmotionanimatiefilm is veel werk. Voor Isle of Dogs moest de crew van bijna 700 man ruim 130.000 afzonderlijke foto’s maken.
Tussendoor moesten ze steeds de kleipoppetjes een heel klein beetje bewegen. De scène met de sushichef alleen al kostte zes maanden om te maken.
Vanavond op TV: Karen Pirie, Oh, wat een jaar!, Groundhog Day
19:17Edsilia Rombley gaat weer acteren: te zien in serie Summer Break
14:15Kijkers van Meer dan Verwacht en Vier Handen op één Buik opgelet: dit is wanneer je klaar moet zitten
13:48Monique Hansler haalt uit na opnamerumoer: 'Ze maken van een mug een olifant'
13:18De Lama's 2.0?: 'BNNVARA komt met een nieuwe improvisatieshow'