TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het knappe van de schrijfstijl van Stephen King (en de meeste films die naar zijn boeken gemaakt zijn) is dat zijn verhalen wel eng zijn, maar niet zó eng dat je er niet meer naar durft of wil kijken.
Dat is ook het geval met It: Chapter One, een film die in de categorie 'lekker griezelen' valt. Het verhaal gaat over een dorpje waar al sinds mensenheugenis kinderen verdwijnen, al is dat gek genoeg niemand ooit echt opgevallen. Dat verandert wanneer een groepje kinderen last krijgt van nachtmerries, waarin een donders enge clown de hoofdrol speelt. De kids gaan op onderzoek uit.
De film weet het oorspronkelijke verhaal, dat eigenlijk gaat over volwassen worden, goed over te brengen. In combinatie met de groteske clown levert dat prima vermaak op. Grote vraag die overblijft is welke clown nou de engste is. Die van deze filmversie? Of toch die van de miniserie uit 1990?
In de miniserie uit 1990 speelt Tim Curry killer clown Pennywise. In It: Chapter One is die rol voor Bill Skarsgård. Hij wilde de clown niet op dezelfde manier spelen als zijn voorganger. Dan zou het een trucje worden.
In plaats daarvan haalde Skarsgård zijn inspiratie bij films over psychopaten. Zo baseerde hij 'zijn' Pennywise op films als The Shining, The Dark Knight, The Silence of the Lambs en A Clockwork Orange.
It is op zaterdag 27 september 2025 om 00:45 uur te zien op Veronica.
Johan Derksen: 'Koninklijke familie, stop met dat lullige gezwaai'
10:39Deze ster vormt een presentatieduo met Jan Smit tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala 2025
10:25Vooruitblik: Dit liedje zingen Acda & De Munnik voor Typhoon in Beste Zangers
10:00Oos Kesbeke verbaast zich nog altijd over bekendheid: 'Ik kan alleen een potje augurken maken'
09:55Eliyha Altena uit Knokke Off bemachtigt rol in tweede seizoen Anoniem