TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Jerry Maguire (Tom Cruise) is een succesvolle agent in de sportwereld. Dollartekens beheersen zijn leven. Grijnzend regelt hij supercontracten voor de sterren die hij vertegenwoordigt.
Iedereen is blij met Jerry. De sporters met hun vette contracten, zijn baas met zijn commissie en Jerry zelf met zijn riante salaris.
Tot Jerry op een dag een ingeving krijgt: geld moet niet meer het belangrijkste zijn, maar de mensen waarmee hij werkt. Hij wil terug naar de basis, terug naar de persoonlijke zorg. Zijn baas neemt hem dat niet in dank af. Sterker nog: hij ontslaat Jerry.
Die laat zich daar niet door uit het veld slaan. Hij begint in Jerry Maguire voor zichzelf.
Hij hoopt dat cliënten en collega's hem zullen volgen, maar dat valt vies tegen. Alleen collega Dorothy (Renée Zellweger) en de arrogante American footballspeler Rod Tidwell (Cuba Gooding Jr.) maken de overstap naar Jerry's nieuwe agentschap.
Regisseur Cameron Crowe werkte dik drie jaar aan het script voor Jerry Maguire. Omdat het schrijven zo lang duurde, vond Crowe dat zijn eerste keuze voor de rol van Jerry Maguire – Tom Hanks – ondertussen te oud was geworden om de rol te kunnen spelen.
De hoofdrol ging naar Tom Cruise. Dat bleek een goede keus: mede dankzij hem werd Jerry Maguire een groot succes.
Andrea Bocelli zingt sterren van de hemel bij openingsceremonie Olympische Spelen
10:00Mark Tuitert heeft alle vertrouwen in de vrouwen op de Olympische Winterspelen 2026
10:00Edsilia Rombley te zien in Verborgen Verleden: 'Er valt nu echt iets op z'n plek'
09:51De TV van gisteren: kijkers gaan los over openingsceremonie Olympische Spelen
09:05RTL was voor Winter Vol Liefde al op de hoogte van verleden Viktor: 'Zorgvuldig meegenomen bij casting'