TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De vrek Harpagon (Louis de Funès) is als de dood dat mensen achter zijn geld aan zitten. Daarom heeft hij dat goed verstopt. Nu is hij ook nog eens in dezelfde vrouw geïnteresseerd als zijn zoon Cléante (Frank David).
Harpagon wil niet dat Cléante geld leent voor een huwelijk met Marianne (Anne Caudry). Om met haar te kunnen trouwen is een veel geld nodig en dat heeft Harpagon in een koffertje in de tuin begraven. Dan merkt hij dat het verdwenen is. Naar het beroemde toneelstuk van Molière.
Louis de Funès speelde in meer dan honderd films. Hij acteerde naast de grote Franse acteurs, zoals Jean Marais, Jean Gabin, Fernandel en Yves Montand. In Nederland werd hij vooral bekend als heetgebakerde gendarme in de Saint-Tropez-films.
Oorspronkelijk wilde Louis de Funès alleen een tv-bewerking van het toneelstuk van Molière doen. Omdat hij al een aantal bioscoophits op zijn naam had staan, en wegens zijn enorme populariteit, namen de producenten het risico om de film toch naar het grote scherm te brengen. Helaas was L'Avare veel minder succesvol dan de films van De Funès gewoonlijk waren.
Vertrekt Hassan Slaby binnenkort uit GTST?
09:04Videoland-serie Onopgelost krijgt een tweede seizoen
08:30Dit programma vervangt Het Verhaal van Nederland - De Tweede Wereldoorlog op NPO 1
07:50De TV van gisteren: Prima start voor Kees van der Spek Ontmaskert
07:00GTST Spoilers - maandag 27 t/m donderdag 30 april 2026