TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De vrek Harpagon (Louis de Funès) is als de dood dat mensen achter zijn geld aan zitten. Daarom heeft hij dat goed verstopt. Nu is hij ook nog eens in dezelfde vrouw geïnteresseerd als zijn zoon Cléante (Frank David).
Harpagon wil niet dat Cléante geld leent voor een huwelijk met Marianne (Anne Caudry). Om met haar te kunnen trouwen is een veel geld nodig en dat heeft Harpagon in een koffertje in de tuin begraven. Dan merkt hij dat het verdwenen is. Naar het beroemde toneelstuk van Molière.
Louis de Funès speelde in meer dan honderd films. Hij acteerde naast de grote Franse acteurs, zoals Jean Marais, Jean Gabin, Fernandel en Yves Montand. In Nederland werd hij vooral bekend als heetgebakerde gendarme in de Saint-Tropez-films.
Oorspronkelijk wilde Louis de Funès alleen een tv-bewerking van het toneelstuk van Molière doen. Omdat hij al een aantal bioscoophits op zijn naam had staan, en wegens zijn enorme populariteit, namen de producenten het risico om de film toch naar het grote scherm te brengen. Helaas was L'Avare veel minder succesvol dan de films van De Funès gewoonlijk waren.
Daniël Arends legt werkzaamheden voorlopig neer na hartinfarct
16:58Arie deelt veelbelovende update na B&B Vol Liefde-reünie
15:49Bekende influencer duikt op in De Bondgenoten: 'Dit gaat heel moeilijk worden'
14:27Humberto Tan reageert op mediastorm na babynieuws: 'Jeetje mina'
13:50Barry Atsma strikt sterrencast mét Noortje Herlaar voor nieuwe Videoland-serie