TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De vrek Harpagon (Louis de Funès) is als de dood dat mensen achter zijn geld aan zitten. Daarom heeft hij dat goed verstopt. Nu is hij ook nog eens in dezelfde vrouw geïnteresseerd als zijn zoon Cléante (Frank David).
Harpagon wil niet dat Cléante geld leent voor een huwelijk met Marianne (Anne Caudry). Om met haar te kunnen trouwen is een veel geld nodig en dat heeft Harpagon in een koffertje in de tuin begraven. Dan merkt hij dat het verdwenen is. Naar het beroemde toneelstuk van Molière.
Louis de Funès speelde in meer dan honderd films. Hij acteerde naast de grote Franse acteurs, zoals Jean Marais, Jean Gabin, Fernandel en Yves Montand. In Nederland werd hij vooral bekend als heetgebakerde gendarme in de Saint-Tropez-films.
Oorspronkelijk wilde Louis de Funès alleen een tv-bewerking van het toneelstuk van Molière doen. Omdat hij al een aantal bioscoophits op zijn naam had staan, en wegens zijn enorme populariteit, namen de producenten het risico om de film toch naar het grote scherm te brengen. Helaas was L'Avare veel minder succesvol dan de films van De Funès gewoonlijk waren.
Tineke Schouten maakt haar opwachting in Volle Zalen: 'Cornald Maas is een goede vragensteller'
09:47Video: Monique maakt ex-schoondochter Denise belachelijk: ‘Je kan ook gewoon praten’
09:23De TV van gisteren: Martijn Koning openhartig over Eva Jinek-rel in Boerderij van Dorst: ‘Nog steeds moeilijk mee’
00:52Komende week in GTST: Verloochende verwondingen en de afgekapte avances
15:07Video: Dit zijn de eerste beelden van Dames in de Dop met twee oud-deelnemers van De Bondgenoten