TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Nadat haar vader een beroerte heeft gekregen, keert Eugenia (Bérénice Bejo) na jaren van afwezigheid hals over kop terug naar La Quietud, haar familielandgoed in de buurt van Buenos Aires.
Daar wordt ze herenigd met haar moeder en zus Mia (Martina Gusman). De zussen wonen dan wel ver van elkaar vandaan, respectievelijk Argentinië en Frankrijk, maar hebben desondanks altijd een hechte band gehouden.
De drie vrouwen worden in La Quietud gedwongen om de confrontatie aan te gaan met hun trauma's en duistere geheimen uit hun gedeelde verleden worden opgerakeld. En dat allemaal tegen de achtergrond van de militaire dictatuur van Argentinië.
Filmregisseur Trapero laat de militaire dictatuur regelmatig zien in zijn films. Zo zagen we in de veelgeprezen film El Clan een familie van kidnappers die in de jaren 80, na de militaire dictatuur, nog steeds misbruik maken van de chaos die de dictatuur heeft achtergelaten.
De vergelijking met La Quietud wordt vaak gemaakt. Trapero zegt hierover: “Het zijn twee heel verschillende films, maar ergens zijn ze complementair, een soort spiegelbeelden. El clan draait om twee broers en toont een zeer patriarchale wereld. Het uitgangspunt voor La Quietud waren juist twee zussen en een matriarch – een wereld van vrouwen.”
Vandaag staat de laatste reeks zestiende finales van het WK voetbal op het programma. Argentinië is de grote blikvanger van de dag, maar ook Australië - Egypte en Colombia - Ghana kunnen zomaar spannende duels opleveren.
Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen
10:57Priscilla Wildeman zet zoons in het zonnetje
09:28RTL 4 komt met opvallende tegenhanger van SBS6-hit The Tribute
08:27De TV van gisteren: Kijkers ruiken onraad bij Het Perfecte Plaatje
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten