TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Regisseur Nanni Moretti stond vooral bekend om luchtiger werk, dus was het verrassend dat hij dit familiedrama bracht.
Giovanni (Moretti) is een succesvolle psycholoog die de stress van zijn werk gecompenseerd ziet door zijn gezinsgeluk. Dan komt zijn zoon Andrea (Sanfelice) om bij een duikongeluk en stort zijn wereld ineen.
In La stanza del figlio komt de dood van Andrea keihard aan, omdat het gezin van Giovanni, Paolo en hun kinderen zo liefdevol is neergezet. Wat nog harder aankomt, is hoe de gezinsleden elk op hun manier met het verdriet omgaan zodra de schroeven in de kist gedraaid zijn.
Het gezin vindt elkaar, maar wordt ook verdeeld door gevoelens van rouw en schuld. Giovanni's vrouw Paola (Morante) is ontroostbaar en kan het verlies niet verwerken. Hun dochter Irene (Trinca) reageert zich af door zich nog asocialer te gedragen. Spanningen in het gezin zijn het logische gevolg.
Het drama werd bekroond met de Gouden Palm op het filmfestival van Cannes. In veel van zijn films tot en met La stanza del figlio speelde Nanni Moretti ook de hoofdrol. Na deze film deed hij dat heel lang niet meer. Hij speelde wel bijrollen, maar de hoofdpersonages liet hij over aan andere. Dit jaar kwam daar verandering in: in Il sol dell'avvenire speelt hij weer zelf de belangrijkste rol.
Video: Vandaag Inside-mannen unaniem over uitnodiging voor deze gast: ‘Kom gewoon een keer’
08:13De TV van gisteren: Ben ergert zich helemaal kapot aan Claudia in Winter Vol Liefde
06:47Vanavond op TV: Nederland op film, My kitchen rules Australië, Hacksaw Ridge
06:00De streamingtip van de week: de nu al veelbesproken serie Heated Rivalry
22:28Rob Geus teruggefloten door rechter: verborgen saunabeelden mogen niet worden uitgezonden