TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het functieprofiel dat de makers van de verfilming van de computergame Tomb Raider in gedachten hadden was vrij kort: Een sexy, jonge vrouw die ook met weinig kleding aan soepel door graftombes kan springen. Ze kwamen al snel uit bij Angelina Jolie, een jonge actrice die een jaar eerder een Oscar had gewonnen voor haar rol in Girl: Interrupted.
Als de Britse archeoloog Lara Croft komt Jolie een antiek object op het spoor. Dat object bestaat uit twee delen die samen tijd en ruimte kunnen manipuleren. Ze is niet de enige die het talisman in handen wil krijgen. Het geheime genootschap Illuminati wil het ding voor hun snode plannen gebruiken. Lara moet alles op alles zetten om te zorgen dat dat niet gaat lukken.
Een deel van de opnames van Lara Croft: Tomb Raider vond plaats bij de Angkor Wat-tempels in Cambodja.
Hoewel Lara Croft: Tomb Raider niet het uiterste van Jolies acteerkwaliteiten vergde, droeg de film bij aan haar doorbraak. Door haar rol in deze actieknaller werd ze bekend bij het grote publiek. Daarna volgden films als Alexander en Mr. & Mrs. Smith met haar latere man – en inmiddels alweer ex – Brad Pitt. De rest is geschiedenis.
Angeline Jolie speelde ook de hoofdrol in deel twee, Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life. In 2018 verscheen een nieuwe Tomb Raider. Deze keer met Alicia Vikander in de hoofdrol.
Partnerbijdrage
Vanaf vanavond barst er een culinaire strijd los in het nieuwe programma Kom Je Bij Me Eten? - VIPS. In deze Nederlandse versie van de internationale hit Come Dine With Me nemen elke week vijf Bekende Nederlanders het tegen elkaar op.
De TV van gisteren: Beste Zangers scoort torenhoge kijkcijfers met emotionele Paul de Leeuw
11:53Merel Ek keert terug bij de Oranjezondag: 'Baby op schoot'
10:00Laetitia Gerards maakt haar opwachting in Beste Zangers: 'Ik was de nieuweling in de groep'
09:55Typhoon liet emoties vrije loop bij Beste zangers: 'Straks sta ik bekend als de jankerd van 2025'
09:38Vandaag inside kritisch op nieuwe klus Lucille Werner: 'Koningin van de zelfpromotie'