TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kersthits. Veel kerstiger dan ‘Last Christmas’ van jaren 80-band Wham! zijn ze er niet.
Misschien was het ook een kwestie van tijd voordat iemand het nummer als uitgangspunt voor een kerstfilm zou nemen. Het was uiteindelijk actrice en scenarioschrijver Emma Thompson die Last Christmas bedacht.
Ze gebruikt niet alleen de titelsong, maar het hele oeuvre van George Michael om het verhaal aan op te hangen.
Hoofdrolspeelster is warhoofd Kate (Emilia Clarke). Ze heeft niets met Kerst.
Omdat het met haar muziekcarrière niet wil vlotten, werkt ze in een winkel die het hele jaar door ballen, lampjes, pieken en andere kerstprullaria verkoopt. Op een dag stapt Tom (Henry Golding) die zaak binnen.
De twee worden verliefd en hij leert haar de feestdagen en de kerstgedachte weer waarderen. Dat is zo nu en dan wat al te zoetsappig, maar de charmante acteurs én de liedjes van George Michael maken veel goed.
Emma Thompson en haar man Greg Wise begonnen in 2010 aan het script van Last Christmas. Acht jaar later was de film eindelijk af.
In de tussentijd was er behoorlijk wat gebeurd. Het belangrijkste: rond Kerstmis 2016 overleed George Michael.
Daarom hebben Thompson en Wise, naast zijn liedjes, een aantal eerbetonen aan de zanger in het script verwerkt.
Zo doet Tom, net als George Michael dat deed, vrijwilligerswerk bij een daklozenopvang.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Kees Momma 'totaal ingestort' door extreme hitte
13:34Valentijne tegen Milan in De Bondgenoten: 'Je doet alsof ik een achterlijke ben'
13:08Dreigement in De Bondgenoten: 'Doe rustig of ik ga me ermee bemoeien'
10:40Oos Kesbeke gaat verre reis maken in nieuw seizoen De Augurkenkoning
10:21Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen