TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kersthits. Veel kerstiger dan ‘Last Christmas’ van jaren 80-band Wham! zijn ze er niet.
Misschien was het ook een kwestie van tijd voordat iemand het nummer als uitgangspunt voor een kerstfilm zou nemen. Het was uiteindelijk actrice en scenarioschrijver Emma Thompson die Last Christmas bedacht.
Ze gebruikt niet alleen de titelsong, maar het hele oeuvre van George Michael om het verhaal aan op te hangen.
Hoofdrolspeelster is warhoofd Kate (Emilia Clarke). Ze heeft niets met Kerst.
Omdat het met haar muziekcarrière niet wil vlotten, werkt ze in een winkel die het hele jaar door ballen, lampjes, pieken en andere kerstprullaria verkoopt. Op een dag stapt Tom (Henry Golding) die zaak binnen.
De twee worden verliefd en hij leert haar de feestdagen en de kerstgedachte weer waarderen. Dat is zo nu en dan wat al te zoetsappig, maar de charmante acteurs én de liedjes van George Michael maken veel goed.
Emma Thompson en haar man Greg Wise begonnen in 2010 aan het script van Last Christmas. Acht jaar later was de film eindelijk af.
In de tussentijd was er behoorlijk wat gebeurd. Het belangrijkste: rond Kerstmis 2016 overleed George Michael.
Daarom hebben Thompson en Wise, naast zijn liedjes, een aantal eerbetonen aan de zanger in het script verwerkt.
Zo doet Tom, net als George Michael dat deed, vrijwilligerswerk bij een daklozenopvang.
Robert van Hemert moest naar psycholoog door deelname Verraders: 'Helemaal van de buitenwereld losgeraakt'
09:27SBS lanceert nieuwe talentenjacht Sing with me: 'Duet met zangicoon'
09:12Gordon verrast Gijp met lachwekkende prijs: 'Meest aanstekelijke lach'
19:41Leo Alkemade bevestigt nieuw seizoen van LOL: Last One Laughing
17:36Serie Woeste Grond krijgt een speelfilm