TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is een van de oudste en grootste autoraces ter wereld: de 24 uur van Le Mans. In een etmaal moeten de coureurs zo veel mogelijk ronden afleggen.
Als het Amerikaanse automerk Ford in 1966 meedoet aan de race is Ferrari al jarenlang dominant in de autosport. De auto’s van Ford staan bekend als betrouwbaar en degelijk, maar door dit stoffige imago blijft de verkoop een beetje achter. Om het tij te keren besluit het merk mee te doen aan de 24-uursrace van Le Mans.
Carroll Shelby (Matt Damon) wordt door het bedrijf gevraagd om een snelle auto te ontwikkelen. Aan coureur Ken Miles (Christian Bale) de taak om het oppermachtige Ferrari te verslaan.
Het waargebeurde verhaal van Le Mans ’66 richt zich niet alleen op de spectaculaire race, maar vooral ook op de vriendschap tussen Shelby en Miles.
Christian Bale nam speciale rijlessen om goed voor de dag te komen in de racescènes in Le Mans '66. Geinig toeval: de oprichter van de rijschool waar hij die lessen nam was vroeger een goede vriend van Ken Miles. Zo pikte hij naast racetips ook nog een aantal verhalen over het autoraceleven van de jaren 60 mee.
Matt Damon accepteerde de rol van Carroll Shelby omdat hij graag een keer met Christian Bale wilde samenwerken.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
De serie van Yousef Gnaoui en Pepijn Lanen maakt op deze datum zijn opwachting op tv
08:46Er komt dus sowieso nog een seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa
08:30De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers willen niet dat Raoul vertrekt bij Claudia
07:00Programma Olympische Winterspelen woensdag 11 februari
06:47Vanavond op TV: Olympische Winterspelen, De Bogaartjes, Men in Black II