TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De even ambitieuze als onervaren agent Eddy (Cas Jansen) wil maar wat graag hogerop binnen de politie.
Die kans krijgt hij, maar daar is wel een voorwaarde aan verboden. Eddy moet in Lek zijn oude jeugdvriend Sjaak (Victor Löw), die in het criminele circuit terecht is gekomen is, overhalen om informant te worden.
Als alle politieacties die gebaseerd zijn op informatie van Sjaak mislukken, begint de politie te vermoeden dat er ergens iets niet in de haak is. Ook het criminele netwerk waar Sjaak deel van uitmaakt ruikt ondertussen lont.
Gevolg: hij en Eddy zijn allebei hun leven niet meer zeker. Strakke regie, sterke acteurs (naast Jansen en Löw zijn ook Thomas Acda en Ton Kas in topvorm) en een goed scenario maken Lek tot een van de betere Nederlandse misdaadfilms.
Op het Nederlands Filmfestival in 2000 was Lek de grote winnaar. De film ging met vier Gouden Kalveren naar huis.
Naast Kalveren voor het scenario, beste regie en beste film was er ook eentje voor de cast. Victor Löw won het Kalf voor beste acteur.
Ricky Koole werd ook nog genomineerd voor het Gouden Kalf voor beste actrice, maar zij greep naast de prijzen.
Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij NOS: 'Kan mijn werk niet meer op de vrije manier doen die ik nastreef'
11:01Marijn Kuipers deelt haar verborgen strijd met boulimia in BNNVARA-documentaire
10:04'MAX Vakantieman zie je weer vanaf deze datum'
09:16Eerste namen van gasten bekend van nieuw interviewprogramma Wilfred Genee
08:27De TV van gisteren: Meer animo voor tweede halve finale van Eurovisie Songfestival