TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De even ambitieuze als onervaren agent Eddy (Cas Jansen) wil maar wat graag hogerop binnen de politie.
Die kans krijgt hij, maar daar is wel een voorwaarde aan verboden. Eddy moet in Lek zijn oude jeugdvriend Sjaak (Victor Löw), die in het criminele circuit terecht is gekomen is, overhalen om informant te worden.
Als alle politieacties die gebaseerd zijn op informatie van Sjaak mislukken, begint de politie te vermoeden dat er ergens iets niet in de haak is. Ook het criminele netwerk waar Sjaak deel van uitmaakt ruikt ondertussen lont.
Gevolg: hij en Eddy zijn allebei hun leven niet meer zeker. Strakke regie, sterke acteurs (naast Jansen en Löw zijn ook Thomas Acda en Ton Kas in topvorm) en een goed scenario maken Lek tot een van de betere Nederlandse misdaadfilms.
Op het Nederlands Filmfestival in 2000 was Lek de grote winnaar. De film ging met vier Gouden Kalveren naar huis.
Naast Kalveren voor het scenario, beste regie en beste film was er ook eentje voor de cast. Victor Löw won het Kalf voor beste acteur.
Ricky Koole werd ook nog genomineerd voor het Gouden Kalf voor beste actrice, maar zij greep naast de prijzen.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'