TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Huurmoordenaar Léon (Jean Reno) is de beste in zijn vak. Om scherp te blijven leidt hij naast zijn werk een rustig, gestructureerd en eenzaam leven. Zijn beste vriend is een plant.
Daar komt verandering in als er op een dag een twaalfjarig meisje voor zijn deur staat. Haar ouders, haar zus en haar broertje zijn net op brute wijze vermoord en Mathilda (Natalie Portman) is op zoek naar een veilig onderkomen. Matilda heeft een goede reden om juist bij Léon aan te kloppen voor hulp. Ze wil wraak nemen op de man die haar familie heeft vermoord. Van Léon wil ze de fijne kneepjes van het huurmoordenaarsvak leren.
Léon besluit de kleine meid te helpen. Ineens is hij niet meer alleen verantwoordelijk voor zijn eigen veiligheid, maar ook voor die van een meisje van twaalf. Dat is nogal wat voor iemand die daarvoor eigenlijk alleen een plant in zijn leven had.
Léon is de debuutfilm van Natalie Portman. Ze was pas elf toen regisseur Luc Besson haar castte voor de rol. Het is het begin van een succesvolle carrière: Portman heeft ondertussen een Oscar en twee Golden Globes in haar prijzenkast staan.
Vanavond op TV: Karen Pirie, Oh, wat een jaar!, Groundhog Day
19:17Edsilia Rombley gaat weer acteren: te zien in serie Summer Break
14:15Kijkers van Meer dan Verwacht en Vier Handen op één Buik opgelet: dit is wanneer je klaar moet zitten
13:48Monique Hansler haalt uit na opnamerumoer: 'Ze maken van een mug een olifant'
13:18De Lama's 2.0?: 'BNNVARA komt met een nieuwe improvisatieshow'