TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Huurmoordenaar Léon (Jean Reno) is de beste in zijn vak. Om scherp te blijven leidt hij naast zijn werk een rustig, gestructureerd en eenzaam leven. Zijn beste vriend is een plant.
Daar komt verandering in als er op een dag een twaalfjarig meisje voor zijn deur staat. Haar ouders, haar zus en haar broertje zijn net op brute wijze vermoord en Mathilda (Natalie Portman) is op zoek naar een veilig onderkomen. Matilda heeft een goede reden om juist bij Léon aan te kloppen voor hulp. Ze wil wraak nemen op de man die haar familie heeft vermoord. Van Léon wil ze de fijne kneepjes van het huurmoordenaarsvak leren.
Léon besluit de kleine meid te helpen. Ineens is hij niet meer alleen verantwoordelijk voor zijn eigen veiligheid, maar ook voor die van een meisje van twaalf. Dat is nogal wat voor iemand die daarvoor eigenlijk alleen een plant in zijn leven had.
Léon is de debuutfilm van Natalie Portman. Ze was pas elf toen regisseur Luc Besson haar castte voor de rol. Het is het begin van een succesvolle carrière: Portman heeft ondertussen een Oscar en twee Golden Globes in haar prijzenkast staan.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?