TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Huurmoordenaar Léon (Jean Reno) is de beste in zijn vak. Om scherp te blijven leidt hij naast zijn werk een rustig, gestructureerd en eenzaam leven. Zijn beste vriend is een plant.
Daar komt verandering in als er op een dag een twaalfjarig meisje voor zijn deur staat. Haar ouders, haar zus en haar broertje zijn net op brute wijze vermoord en Mathilda (Natalie Portman) is op zoek naar een veilig onderkomen. Matilda heeft een goede reden om juist bij Léon aan te kloppen voor hulp. Ze wil wraak nemen op de man die haar familie heeft vermoord. Van Léon wil ze de fijne kneepjes van het huurmoordenaarsvak leren.
Léon besluit de kleine meid te helpen. Ineens is hij niet meer alleen verantwoordelijk voor zijn eigen veiligheid, maar ook voor die van een meisje van twaalf. Dat is nogal wat voor iemand die daarvoor eigenlijk alleen een plant in zijn leven had.
Léon is de debuutfilm van Natalie Portman. Ze was pas elf toen regisseur Luc Besson haar castte voor de rol. Het is het begin van een succesvolle carrière: Portman heeft ondertussen een Oscar en twee Golden Globes in haar prijzenkast staan.
Vanavond op TV: Top 2000 quiz, vtwonen weer verliefd op je huis, Dinner for Schmucks
06:00Advent dag 7 | Win 2x Het Vandaag Inside Puzzelboek van Denksport
18:49SBS6 kerstreclame 2025: Johan Derksen en Linda de Mol lachen je toe
18:23PLUS Kerstreclame 2025: 'Samen genieten' maakt weinig indruk
18:05Kerstreclame ALDI 2025: Andy van der Meijde wekt Melisa op bijzondere wijze