TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als Lyon Gaultier (Jean-Claude Van Damme) hoort dat zijn broer tijdens een mislukte drugsdeal is vermoord, reist hij meteen naar Amerika om daar het gezin van zijn schoonzus te helpen.
Voor hij naar Amerika kan reizen, deserteert Lyon uit het Franse Vreemdelingenlegioen. Eenmaal in de VS moet Lyon aan geld zien te komen. Voor zichzelf, maar ook voor zijn schoonzus en haar gezinnetje. Daarom gaat de spierbonk in Lionheart meedoen aan illegale gevechten. Dat levert een aardig zakcentje op.
Ondertussen is het Vreemdelingenlegioen niet van plan hem zomaar te laten gaan.
Jean-Claude Van Damme is een van de weinige Belgische acteurs die zijn doorgebroken in Hollywood. In 1988 was hij te zien in de obscure lowbudgetfilm Bloodsport. Daardoor werd Van Damme vanuit het niets opeens een ster. Daarna scoorde hij tot en met de jaren 90 hit na hit. 'The muscles from Brussels' werd in die tijd in een adem genoemd met actiehelden als Sylvester Stallone en Arnold Schwarzenegger.
De laatste jaren is het grote publiek hem een beetje uit het oog verloren, maar Van Damme heeft nog steeds over de hele wereld een vaste schare fans. Dankzij de films JCVD en The Expendables 2 beleefde de acteur een kleine comeback.
Partnerbijdrage
Robert ten Brink kondigt terugkeer studioshows All You Need Is Love aan
09:25Schattig: Kinderen Daan Schuurmans kijken er naar uit hun vader te zien in Gooische Vrouwen
09:16Robert ten Brink keert met nieuw seizoen All You Need Is Love terug in de studio
09:00De TV van gisteren: kijkers getuige van 'schokkend' moment voor Oos Kesbeke in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: Claudia de Breij: Wat als, MasterChef Australië, The Marksman