Film
Ilse Warringa heeft haar handen vol in De Luizenmoeder
Esther Hut
  ·    ·  
LAATSTE UPDATE: 26-04-22 12:04

Er is veel aan de hand op basisschool De Klimop. Juf Ank en haar collega's hebben er hun handen vol aan.
Luizenmoeder - De film
Luizenmoeder - De film begint met een treurig moment: de uitvaart van hoofdmeester Anton. Hij is overleden aan een hartaanval.
Juf Ank (Ilse Warringa) probeert zo goed en zo kwaad als het gaat zijn directeurstaken over te nemen, maar dat valt haar zwaar. Zeurende ouders, de nasleep van de coronapandemie, het verlies van Anton; het is ook allemaal nogal wat.
Vandaar dat het schoolbestuur besluit een nieuwe directeur naar De Klimop te sturen. Thomas (Dragan Bakema) wil de school en het onderwijs drastisch moderniseren.
Alleen zitten Juf Ank, ex-luizenmoeder Hannah (Jennifer Hoffman) en oudgediende Helma (Leny Breederveld) daar niet op te wachten. En de leerlingen al helemaal niet.
Ilse Warringa
Een succesvolle televisieserie vertalen naar een bioscoopfilm is lang niet zo eenvoudig als het misschien lijkt. Door de langere speelduur moet het verhaal heel anders worden ingedeeld; een film is niet zomaar een extra lange aflevering van een serie.
Dat hebben de makers van Luizenmoeder – De film goed begrepen. De film neemt meer tijd om de bekende personages, en hun onderlinge verhoudingen, verder uit te werken.
Bovendien heeft het verhaal een duidelijke boodschap over hoe de focus op leerprestaties ervoor zorgt dat de persoonlijke ontwikkeling van het kind naar de achtergrond verdwijnt. Ook de bemoeizucht van ouders en digitaal onderwijs komen aan bod.
Ilse Warringa – die juf Ank speelt, het scenario schreef én de regie voor haar rekening neemt – combineert dat met de humor die de serie zo succesvol maakte. Toch is de film juist het sterkst in de serieuzere momenten.
Wat je verder niet mag missen
Alle tips
Holly Knight haalt samen met Leo Blokhuis herinneringen op aan Tina Turner in Top 2000: The Untold Stories
Holly Knight schreef negen nummers voor Tina Turner, waaronder de hit 'The best'. De twee vrouwen raakten ook bevriend. Knight blikt in Top 2000: The Untold Stories samen met Blokhuis terug op haar muzikale samenwerking met de dit voorjaar overleden megaster.Laatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 21:10Welke BN'er gaat er schuil achter het pak van het Nijlpaard in The Masked Singer 2023?
21:00Welke BN'er gaat er schuil achter het pak van De Toffe Peer in The Masked Singer 2023?
20:40Wie gaat er schuil achter het pak van het Stinkdier in The Masked Singer 2023?
19:22Dit is de top 10 van de Top 2000 van 2023
17:20Songfestival artiest is gekozen, maandag meer nieuws