TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bestaat er zoiets als vrije wil of ligt alles vooraf vast? En als dat laatste het geval is, wie of wat bepaalt dan hoe dingen gaan lopen?
Het zijn vragen waar kinderpsychiater Marianne Winter (Thekla Reuten) zich sinds haar verhuizing naar Schotland steeds meer mee bezighoudt. De tienjarige Manny (Elijah Wolf), een van haar patiënten, beweert dat hij degene is die bepaalt wat gebeurt.
Hij zegt dat wat hij tekent altijd uitkomt. Naarmate het verhaal vordert, duikt Marianne steeds dieper in de almaar vervagende grens tussen vrije wil en lotsbepaling.
Elbert van Strien liep al sinds hij in 1993 afstudeerde aan de Filmacademie met het idee voor Marionette. De film bouwt voort op zijn afstudeerfilm De marionettenwereld, een korte thriller van zo'n 25 minuten.
Hij toont zich in Marionette een vakkundig regisseur die goed thuis is in de thriller- en horrorconventies en ze op cruciale momenten naar zijn hand weet te zetten. Daardoor is deze bij vlagen heftige film net wat verrassender dan veel genregenoten.
Koen Pieter van Dijk wist niet wie tegenstander Vincent Visser was in Boxing stars
10:36Urk!-ster Greetje in juridisch geschil met ex Bert: 'Relatie geploft'
09:56Linda de Mol twijfelt over einde Gooische vrouwen: 'Stoppen als mensen het nog leuk vinden'
09:33De TV van gisteren: 2 voor 12 klopt Slimste mens vlak voor finaleweek
06:47Vanavond op TV: Off the record, Premiejagers, The Pope's Exorcist