TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Bestaat er zoiets als vrije wil of ligt alles vooraf vast? En als dat laatste het geval is, wie of wat bepaalt dan hoe dingen gaan lopen?
Het zijn vragen waar kinderpsychiater Marianne Winter (Thekla Reuten) zich sinds haar verhuizing naar Schotland steeds meer mee bezighoudt. De tienjarige Manny (Elijah Wolf), een van haar patiënten, beweert dat hij degene is die bepaalt wat gebeurt.
Hij zegt dat wat hij tekent altijd uitkomt. Naarmate het verhaal vordert, duikt Marianne steeds dieper in de almaar vervagende grens tussen vrije wil en lotsbepaling.
Elbert van Strien liep al sinds hij in 1993 afstudeerde aan de Filmacademie met het idee voor Marionette. De film bouwt voort op zijn afstudeerfilm De marionettenwereld, een korte thriller van zo'n 25 minuten.
Hij toont zich in Marionette een vakkundig regisseur die goed thuis is in de thriller- en horrorconventies en ze op cruciale momenten naar zijn hand weet te zetten. Daardoor is deze bij vlagen heftige film net wat verrassender dan veel genregenoten.
Partnerbijdrage
Komende week in GTST: Vernuftig verraad en de moordlustige moodboards
21:55Dit vinden kijkers van de seizoensstart van De Augurkenkoning
21:07Lil Kleine komt met nieuwe realityserie
16:48B&B Vol Liefde-Renske: 'Ik sprak met persoonlijke coach over alle kritiek'
15:35URK!-ster Mathilde Keuter is weer verliefd: op deze man