TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mary Stuart is pas zes dagen oud als ze – op papier – koningin van Schotland wordt. Het grootste deel van haar jeugd brengt ze door in Frankrijk. Op haar zestiende trouwt ze met de Franse koning.
Twee jaar later, in 1561, overlijdt hij en keert Mary (Saoirse Ronan) terug naar Schotland om aanspraak te maken op de troon. Dat brengt haar in conflict met de Engelse koningin Elizabeth I (Margot Robbie), haar nicht en leeftijdsgenoot.
Theatermaker Josie Rourke richt zich in haar debuutfilm Mary Queen of Scots op de relatie tussen deze twee jonge, machtige vrouwen. Ze laat zien dat ze niet zozeer tegen elkaar strijden, maar tegen de alomtegenwoordige afkeer van vrouwen in Britse politieke kringen.
Elizabeth en Mary kunnen zelfs hun eigen adviseurs niet vertrouwen. Rourke trekt parallellen tussen hun verleden en het heden, die ze verpakt in een knap vormgegeven kostuumdrama.
Toen Margot Robbie de rol van Elizabeth I voor het eerst aangeboden kreeg, twijfelde ze. Ze wist niet zeker of ze wel een koningin wilde spelen.
Ze ging overstag toen Josie Rourke haar een brief schreef. In die brief legde de regisseur uit waarom ze zo graag wilde dat Robbie in Mary Queen of Scots zou spelen.
Ze ontmoette haar tegenspeelster Saoirse Ronan pas op de set. Tijdens de opnames raakten ze bevriend.
Partnerbijdrage
Aan topvoetbal geen gebrek dit weekend. In Duitsland begint Bayern München aan een nieuw Bundesliga-seizoen en in de Premier League wacht de clash tussen Aston Villa en Arsenal. Je ziet het allemaal live op Viaplay.
De Kroesjes komen eraan: startdatum realityserie Wolter Kroes bekend
09:02Alle gasten van nieuw seizoen Casa di Beau bekend: deze BN’ers schuiven aan
08:16De TV van gisteren: Kijkers zien beledigde Mireille in B&B Vol Liefde
06:47Vanavond op TV: NPO Doc: De non en de wegwerpkinderen, Payback: Hoe ver zou jij gaan?, Red Heat
21:13Jeangu Macrooy over Songfestival-boycot AVROTROS: 'Heel sterk, maar niet leuk' (video)