TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Als Carl Brashear (Cauba Gooding Jr.) getuige is van een redding op zee weet hij het zeker: hij wil duiker worden bij de marine. In de jaren 40 en 50 is racisme in het leger alleen aan de orde van de dag.
Het is dus nog maar de vraag of het de Afro-Amerikaanse Carl gaat lukken. Aan hem zal het niet liggen: hij is vastbesloten.
Op zijn beurt is instructeur Bill Sunday (Robert De Niro) in Men of Honor niet van plan het Carl makkelijk te maken.
Tijdens de opleiding tot duiker maken mededuikers en instructeurs hem het leven zuur. Daar laat Carl zich niet door uit het veld slaan. Hij blijft vechten tegen het racisme van zijn collega’s. Sunday ziet dat en eigenlijk bevalt het hem wel. Hij krijgt hoe langer hoe meer respect voor Carls doorzettingsvermogen.
Men of Honor is gebaseerd op een waargebeurd verhaal. Brashear was de eerste Afro-Amerikaan die afstudeerde aan de United States Navy Diving & Salvage School. Dat hij überhaupt werd toegelaten, was te danken aan president Harry S. Truman.
Vier maanden voordat Brashear zich aanmeldde, had hij de segregatie bij het Amerikaanse leger afgeschaft. Daarmee was het racisme natuurlijk nog niet verdwenen. Brashear had het tijdens zijn opleiding dan ook zwaar te verduren.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Dit zijn de deelnemers van De Slimste Mens 2026
09:22Het Sinterklaasjournaal deelt cryptische boodschap
09:05De serie van Yousef Gnaoui en Pepijn Lanen maakt op deze datum zijn opwachting op tv
08:46Er komt dus sowieso nog een seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa
08:30De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers willen niet dat Raoul vertrekt bij Claudia