TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een stukgelopen huwelijk ziet haar Marokkaans-Nederlandse familie dertiger Leyla (Maryam Hassouni) als een ‘meskina’, een zieligerd. Ze heeft geen baan, geen huis, nu dus ook geen man meer en ze woont weer bij haar moeder. Door al dat medelijden begint Leyla het zelf ook te geloven.
Daarom gaat ze in op het aanbod van haar moeder om een man voor haar te zoeken, terwijl ze tegelijkertijd haar zus Amira (Soundos El Ahmadi) een datingprofiel voor haar laat aanmaken. Dat levert zowaar twee mogelijke droomprinsen op, maar toch wringt het: Leyla krijgt steeds meer het gevoel dat ze haar eigen pad moet zoeken.
Regisseur Daria Bukvic is in de filmwereld nog niet zo bekend, maar in de theaterwereld heeft ze inmiddels haar sporen verdiend. Als driejarige vluchtte zij samen met haar moeder vanuit toenmalig Joegaslavië naar Nederland. Na het afronden van de toneelacademie in Maastricht, maakte ze furore met diverse voorstellingen en sleepte ze diverse toneelprijzen in de wacht.
Met haar speelfilmdebuut Meskina levert ze een leuke mix van romantische komedie en sprookje af. Dat de film niet eindigt op de manier die je van die genres verwacht, draagt bij aan het kijkplezier, net als de goede – bijna volledig Marokkaans-Nederlandse – cast.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Radar, De Hanslers: Van de piste naar de playa, Ocean's Eleven
17:08Komende maand in GTST: Billy's duivelse deal en Rex Martin maakt geen vrienden
10:45Talpa knipt pittige ruzie uit promo van nieuw seizoen De Hanslers: 'Te heftig'
09:53Bizzey zet de toon in Beste Zangers met cover van 'sexy' nummer Clouseau: 'Goud'
09:14Eerste onthullingen in Make Up Your Mind zorgen voor verbijstering: 'Ik zie het nog steeds niet'