TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een stukgelopen huwelijk ziet haar Marokkaans-Nederlandse familie dertiger Leyla (Maryam Hassouni) als een ‘meskina’, een zieligerd. Ze heeft geen baan, geen huis, nu dus ook geen man meer en ze woont weer bij haar moeder. Door al dat medelijden begint Leyla het zelf ook te geloven.
Daarom gaat ze in op het aanbod van haar moeder om een man voor haar te zoeken, terwijl ze tegelijkertijd haar zus Amira (Soundos El Ahmadi) een datingprofiel voor haar laat aanmaken. Dat levert zowaar twee mogelijke droomprinsen op, maar toch wringt het: Leyla krijgt steeds meer het gevoel dat ze haar eigen pad moet zoeken.
Regisseur Daria Bukvic is in de filmwereld nog niet zo bekend, maar in de theaterwereld heeft ze inmiddels haar sporen verdiend. Als driejarige vluchtte zij samen met haar moeder vanuit toenmalig Joegaslavië naar Nederland. Na het afronden van de toneelacademie in Maastricht, maakte ze furore met diverse voorstellingen en sleepte ze diverse toneelprijzen in de wacht.
Met haar speelfilmdebuut Meskina levert ze een leuke mix van romantische komedie en sprookje af. Dat de film niet eindigt op de manier die je van die genres verwacht, draagt bij aan het kijkplezier, net als de goede – bijna volledig Marokkaans-Nederlandse – cast.
Partnerbijdrage
Chateau Meiland, Het Roer Om en Mr. Frank Visser zijn straks ook op Netflix te zien
14:55Goed nieuws voor voetbalfans: Ajax - PSV is dit weekend gratis te zien
14:33Zanger Samuel Welten krijgt een eigen reallifesoap bij Prime Video
13:44Beau van Erven Dorens komt terug op woede om Renze Klamer: 'Ik was echt boos'
12:30Hélène Hendriks schrikt van beeltenis: 'Lijkt alsof ik mijn uitvaart al gehad heb'