TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een stukgelopen huwelijk ziet haar Marokkaans-Nederlandse familie dertiger Leyla (Maryam Hassouni) als een ‘meskina’, een zieligerd.
Ze heeft geen baan, geen huis, nu dus ook geen man meer en ze woont weer bij haar moeder. Door al dat medelijden begint Leyla het zelf ook te geloven. Daarom gaat ze in op het aanbod van haar moeder om een man voor haar te zoeken, terwijl ze tegelijkertijd haar zus Amira (Soundos El Ahmadi) een datingprofiel voor haar laat aanmaken.
Dat levert zowaar twee mogelijke droomprinsen op in Meskina, maar toch wringt het: Leyla krijgt steeds meer het gevoel dat ze haar eigen pad moet zoeken.
Regisseur Daria Bukvic is in de filmwereld nog niet zo bekend, maar in de theaterwereld heeft ze inmiddels haar sporen verdiend. Als driejarige vluchtte zij samen met haar moeder vanuit toenmalig Joegaslavië naar Nederland. Na het afronden van de toneelacademie in Maastricht, maakte ze furore met diverse voorstellingen en sleepte ze diverse toneelprijzen in de wacht.
Met haar speelfilmdebuut Meskina levert ze een leuke mix van romantische komedie en sprookje af. Dat de film niet eindigt op de manier die je van die genres verwacht, draagt bij aan het kijkplezier, net als de goede – bijna volledig Marokkaans-Nederlandse – cast.
Meskina is op dinsdag 20 augustus 2024 om 20:20 uur te zien op NPO 3.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Kijkers genieten van make-over in Huizenruilers: 'Eindelijk een eigen slaapkamer'
20:57Tina Nijkamp: 'Vivienne van den Assem presenteert Nederland op Vakantie (RTL4)'
15:49Talpa trekt nu al de stekker uit nieuw programma Vijf Dagen Vast
15:25De boerderij van Judith en Bart uit Winter Vol Liefde is gered
14:48Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal