TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In die verhalen had opa het vaak over het bijzondere kindertehuis van Miss Peregrine. Om het verlies van zijn opa te verwerken gaat Jake (Asa Butterfield) met zijn ouders naar de plek in Wales waar dat tehuis moet staan.
Eenmaal daar blijkt dat er van het tehuis van Miss Peregrine niet veel meer over is: in de Tweede Wereldoorlog is het platgebombardeerd. Toch gaat Jake even naar binnen om een kijkje te nemen in de ruïne. Dan belandt hij via een soort time loop in 1943. Miss Peregrine's Home for Peculiar Children staat nog in volle glorie overeind en miss Peregrine (Eva Green) en de vreemde kinderen zijn er ook. Nog wel.
Het bombardement dat het huis in de as zal leggen komt eraan. Miss Peregrine weet daarvan: iedere dag draait ze klok 24 uur terug. Zo beleven zij en de kinderen die laatste dag voor het bombardement steeds opnieuw.
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children is gebaseerd op het gelijknamige boek van Ransom Riggs. De schrijver liet zich voor zijn verhaal inspireren door oude, 'bovennatuurlijke' foto's die hij vond op vlooienmarkten en in oude fotoalbums.
Het huis waar Miss Peregrine en haar bijzondere kinderen wonen bestaat echt. Het staat alleen niet in Wales: Kasteel Torenhof staat in Brasschaat, vlakbij Antwerpen.
Partnerbijdrage
Caroline Tensen verwelkomt eerste kleinkind: 'Mooiste wat ik ooit mee heb mogen maken'
06:00De eerste twee afleveringen van Football Island stream je nu bij Videoland
11:32Johan Derksen kritisch over afwezige Thomas van Groningen in Nieuws van de Dag
10:56Dinand Woesthoff geeft Willie Wartaal een uitbrander in The Voice of Holland: 'Je zit er zo ontzettend naast'
10:09Lof voor Raymond Mens als invalpresentator van Nieuws van de Dag: 'Verademing'