TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wie van rampenfilms houdt, kent regisseur/schrijver Roland Emmerich. Met rampenklassiekers als Independence Day (1996), The Day After Tomorrow (2004) en 2012 (2009) is hij een meester van het genre.
In Moonfall wordt de maan door een mysterieuze kracht uit de vaste baan om de aarde gedreven, waardoor hij opeens in volle vaart richting aarde trekt. Een uitgerangeerde astronaut (Patrick Wilson), een complotblogger (John Bradley) en de NASA-leidinggevende (Halle Berry) doen – terwijl de wereld al op instorten staat – een ultieme reddingspoging.
Het is jammer dat Emmerich een semifilosofische laag in deze rampenfilm verwerkte. Daar zit niemand op te wachten. Het trekt kostbare tijd af van het echte werk: cruiseschepen die spectaculair in bergen belanden en vluchtende hoofdpersonen die ieder losvliegend projectiel proberen te ontlopen.
Het verhaal van Moonfall is behoorlijk vergezocht. Er was wel een astronaut aanwezig op de set om het realisme te vergroten, maar dat had niet veel effect. Elke keer als hij aangaf dat iets onmogelijk was, kreeg hij van Roland Emmerich te horen dat dat niet uitmaakt omdat het maar een film is.
Moonfall is op woensdag 18 december 2024 om 20:25 uur te zien op RTL 7.
Babette van Veen reageert op overlijden van ex-echtgenoot Bas Westerweel
15:28Johnny de Mol is binnenkort weer te zien als presentator van De Oranjezomer
14:05Kijkers valt maar één ding op in laatste Studio Voetbal: ‘Rafael van der Vaart is knalbezopen’
12:53Tatjana Šimic bevestigt tweede seizoen van Kees Flodder
11:16Marlijn Weerdenburg onderbreekt opnames We Zijn er Bijna!: dit is waarom