TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een geliefde verliezen is onder normale omstandigheden – als je daarover kunt spreken – al zwaar, laat staan als er geen lichaam is om afscheid van te nemen, om te begraven, om een herdenkingsplek voor te creëren.
Merel (Thekla Reuten) en haar jonge kinderen Boris en Ronja ondervinden dat in Narcosis. Haar man, een professioneel duiker, komt na een duik in Zuid-Afrika niet meer boven. Nooit meer.
De film laat zien hoe hun verdriet niet in grote gebaren zit, maar in kleine dingen. In de achterklep van de auto die John zou repareren als hij terug was uit Zuid-Afrika en die nu steeds open blijft gaan bijvoorbeeld, of in de onafgeronde verbouwing, de afbladderende plafonds en in de beloften aan Ronja en Boris die hij niet heeft kunnen nakomen.
Regisseur Martijn de Jong en (co)scenarist Laura van Dijk houden dat verhaal bewust klein en intiem. Daardoor komt het des te harder aan.
Narcosis werd geselecteerd als de Nederlandse inzending voor de Oscar voor beste internationale film. Helaas werd het drama uiteindelijk niet genomineerd.
De film won wel drie Gouden Kalveren. Thekla Reuten won de prijs voor beste hoofdrol in een speelfilm. Daarnaast werden de beeldjes voor beste camera en beste costume design in de wacht gesleept.
De film was ook genomineerd voor beste film, maar die prijs ging naar de stop-motionfilm Knor.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?