TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De even ambitieuze als onervaren agent Eddy (Cas Jansen) wil maar wat graag hogerop binnen de politie.
Die kans krijgt hij, maar daar is wel een voorwaarde aan verboden. Eddy moet in Lek zijn oude jeugdvriend Sjaak (Victor Löw), die in het criminele circuit terecht is gekomen is, overhalen om informant te worden.
Als alle politieacties die gebaseerd zijn op informatie van Sjaak mislukken, begint de politie te vermoeden dat er ergens iets niet in de haak is. Ook het criminele netwerk waar Sjaak deel van uitmaakt ruikt ondertussen lont.
Gevolg: hij en Eddy zijn allebei hun leven niet meer zeker. Strakke regie, sterke acteurs (naast Jansen en Löw zijn ook Thomas Acda en Ton Kas in topvorm) en een goed scenario maken Lek tot een van de betere Nederlandse misdaadfilms.
Op het Nederlands Filmfestival in 2000 was Lek de grote winnaar. De film ging met vier Gouden Kalveren naar huis.
Naast Kalveren voor het scenario, beste regie en beste film was er ook eentje voor de cast. Victor Löw won het Kalf voor beste acteur.
Ricky Koole werd ook nog genomineerd voor het Gouden Kalf voor beste actrice, maar zij greep naast de prijs.
Diva Brons belooft geweldig seizoen van De Bachelorette: 'Mensen gaan smullen'
13:01Yvon Jaspers deelt heel leuk nieuws over Boer Zoekt Vrouw-stel Roel en Simone
10:29The Voice-deelnemer Thijs heeft te maken met roddels: 'Dit is fake nieuws'
10:24Echte Gooische Moeders krijgt een zesde seizoen
09:46Video: Antine onthult bizarre details over Monique en nieuwe schoondochter Veerle