TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
“Oudjes zijn snel tevreden”, verkondigt Thijs (Minne Koole) nadat hij een busreis voor senioren naar Frankrijk heeft georganiseerd. Dat hij daar te naïef over denkt, wordt hem snel duidelijk in Neem Me Mee van regisseur Will Koopman (Oogappels).
Het zestal dat hij meeneemt, blijkt niet bepaald zorgeloos in Neem Me Mee. Florri (Helen Kamperveen) leeft met permanent chagrijn. Joep (Jeroen Krabbé) is lichamelijk kwetsbaar, terwijl zijn vrouw Nienke (Renée Soutendijk) hem te verstikkend verzorgt.
Mabel (Olga Zuiderhoek) is op de nostalgische toer, kunstkenner Anton (Kees Hulst) probeert vooral zijn dagen te vullen en de schuchtere Susanne (Geert de Jong) draagt een groot geheim met zich mee.
De groeiende band tussen deze uiteenlopende reizigers komt niet altijd overtuigend over, maar het spelplezier van de gerenommeerde cast geeft de film veel warmte en menselijkheid. De komedie werkt dan ook vooral in de persoonlijke, intieme scènes, waar de film oprecht ontroert.
Neem Me Mee past in een opvallende trend binnen de recente Nederlandse cinema: verhalen over ouderen.
Films als Rocco & Sjuul, Mi Vida, Casa Coco, De Terugreis en De Neentjes van Sint-Hildegard komen uit dezelfde stroming: lichtvoetige, vaak warme vertellingen over mensen in de latere fase van hun leven.
Neem Me Mee is op maandag 29 december 2025 om 20:30 uur te zien op SBS9.
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Wie is James Cooke, jurylid in De Slimste Mens België?
10:33Prime Video komt met nieuwe realityshow Undercover Lover
10:28Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op dinsdag
09:20Dit is wanneer het tweede seizoen van Sander en de kloof van start gaat
08:49Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4