TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mede dankzij steun van de communisten komt de rechtse Gabriel González Videla in de loop van de jaren 40 aan de macht in Chili.
Meteen besluit hij diezelfde communisten stevig aan te pakken, te beginnen bij de kopstukken. Een van hen is senator en dichter Pablo Neruda (Luis Gnecco).
Hoe harder Videla probeert hem de mond te snoeren, hoe uitgesprokener de latere Nobelprijswinnaar wordt.
Regisseur Pablo Larraín brengt dat kat-en-muisspel in beeld door Videla de (fictieve) agent Óscar Peluchonneau (Gael García Bernal) op de dichter af te laten sturen. Zo wordt Neruda nooit een doorsneebiografie.
De film is een knap mengsel van verschillende genres: van biografie tot film noir tot western. Op die manier is nooit helemaal duidelijk waar de feiten ophouden en waar de fictie begint, precies zoals dat in het levensverhaal van Pablo Neruda ook niet helemaal duidelijk is.
Neruda was de officiële Chileense inzending voor de Oscars in 2017, maar werd uiteindelijk niet genomineerd. De film wist wel een nominatie voor de Golden Globe voor beste niet-Engelstalige film te bemachtigen, maar won de prijs uiteindelijk niet.
Roxeanne Hazes over The Passion: 'Het is echt op mijn lijf geschreven'
13:07Dit zijn de eerste beelden van De Bachelorette
12:16Arrie en Simoon uit Ik Vertrek na pittig jaar: 'Van de ene op de andere dag stond alles stil'
11:09Albert Verlinde reageert op speculaties over terugkeer naar Vandaag Inside
10:41Edson da Graça verbaast zich erover dat elke BN'er een documentaire krijgt