TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mede dankzij steun van de communisten komt de rechtse Gabriel González Videla in de loop van de jaren 40 aan de macht in Chili.
Meteen besluit hij diezelfde communisten stevig aan te pakken, te beginnen bij de kopstukken. Een van hen is senator en dichter Pablo Neruda (Luis Gnecco).
Hoe harder Videla probeert hem de mond te snoeren, hoe uitgesprokener de latere Nobelprijswinnaar wordt.
Regisseur Pablo Larraín brengt dat kat-en-muisspel in beeld door Videla de (fictieve) agent Óscar Peluchonneau (Gael García Bernal) op de dichter af te laten sturen. Zo wordt Neruda nooit een doorsneebiografie.
De film is een knap mengsel van verschillende genres: van biografie tot film noir tot western. Op die manier is nooit helemaal duidelijk waar de feiten ophouden en waar de fictie begint, precies zoals dat in het levensverhaal van Pablo Neruda ook niet helemaal duidelijk is.
Neruda was de officiële Chileense inzending voor de Oscars in 2017, maar werd uiteindelijk niet genomineerd. De film wist wel een nominatie voor de Golden Globe voor beste niet-Engelstalige film te bemachtigen, maar won de prijs uiteindelijk niet.
Jammer, de NPO schrapt Zomergasten
15:19Nog meer bezuinigingen-gedoe: de EO stopt met series en documentaires
13:24Zaterdag nog veel meer kerstreclames op tv
11:56Henno en zijn harem uit Onderweg Naar Liefde maken de tongen los
11:54Dit kun je verwachten van de komende editie van Sint & De Leeuw