TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Mexicaanse regisseur Guillermo del Toro (Pan’s Labyrinth, The Shape of Water) is als geen ander in staat werelden te creëren waarin kijkers zich kunnen verliezen, waar ze in kunnen verdwijnen.
In Nightmare Alley is dat niet anders. Het is een remake van de gelijknamige film uit 1947. Aan de hand van Stanton Carlisle (Bradley Cooper) neemt Del Toro zijn publiek mee in de wereld van de circussen en freakshows van de jaren 30.
De zwijgzame Stan groeit daar uit tot een bekwaam mentalist. Als hij zich groot genoeg voelt om op eigen benen te staan, begint hij samen met Molly (Rooney Mara) zijn eigen act.
De film begint pas écht op het moment dat psychiater Lilith Ritter (Cate Blanchett) bij hen in de zaal zit: er ontspint zich een kat-en-muisspel tussen haar en Stan, waarbij lang onduidelijk blijft wie nou wie bedriegt. Uiteindelijk maakt Del Toro zijn verhaal knap rond in deze duistere en oogstrelende ode aan de film noir.
De opnames van Nightmare Alley moesten gestaakt worden door de coronapandemie. Vooral scènes uit de eerste helft van de film ontbraken nog. Bradley Cooper gebruikte de opnamestop handig. Hij viel een paar kilo af om jonger te lijken.
Rooney Mara verloor ook wat gewicht in die tijd, maar dan met een andere reden: ze beviel van een zoon.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Zijn GTST-actrices Noa, Noa en Jolijn de opvolgers van Linda, Roos en Jessica?
10:30Zo warm wordt het zaterdag in Nederland tijdens de WK-wedstrijd tegen Zweden
10:11Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op maandag
09:35Video: Flodder-actrice Lettie Ooshoek (buurvrouw Neuteboom) overleden
09:16Staat Johnny de Mol open voor terugkeer in GTST?