TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Franse regisseur Luc Besson is al jaren een gevestigde naam in Hollywood. Hij maakte onder andere Léon: The Professional, The Fifth Element en Lucy. De Franse actiethriller Nikita was zijn doorbraak buiten Frankrijk.
Na een gewelddadige overval die verkeerd afloopt, wordt verslaafde Nikita (Anne Parillaud) gearresteerd en ter dood veroordeeld. Vlak voor haar executie is er toch een uitweg. Ze moet kiezen: als geheim agent voor de overheid gaan werken of geëxecuteerd worden.
Ze kiest voor het tweede en wordt door een geheime overheidsorganisatie opgeleid tot huurmoordenaar.
Onder de strikte leiding van haar mentor, Bob (Tchéky Karyo), verandert ze van een onhandelbare delinquent in een efficiënte en dodelijke agent. Ondanks haar succesvolle transformatie tot moordmachine blijft ze een innerlijke strijd voeren om haar ware zelf te ontdekken.
Nikita werd genomineerd voor de Golden Globe voor beste buitenlandse film.
Luc Besson liet Anne Parillaud voor Nikita intensief trainen met vuurwapens zodat ze zich er volledig op haar gemak mee zou voelen. Parillaud nam deze training serieus en oefende zelfs met het laden en ontladen van een nepwapen in haar auto.
Dat was niet zo’n goed idee: de politie hield haar aan en benaderde haar met getrokken wapens, omdat ze dachten dat haar wapen echt was.
Nikita is op maandag 8 september 2025 om 22:55 uur te zien op Veronica.
Partnerbijdrage
Tranen om bijzondere versie Heb je even voor mij in The Winner Takes it All
08:39De TV van gisteren: The Winner Takes it All verslaat Pandora, maar kritiek op 'ongeloofwaardige' jury groeit
06:47Vanavond op TV: Ruben langs de Zuid-Chinese Zee, The floor, The Back-Up Plan
23:59Kijk vanavond naar de herhaling van de Golden Globes 2026 op FilmBox
11:09Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie