TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Regisseur Marshall bereikte met zijn musicalfilm Chicago uit 2002 een miljoenenpubliek en met Nine probeerde hij dat trucje nog een keer over te doen. Helaas was dat deze keer iets minder geslaagd.
Voor de film trok Marshall een puik blik met ongekend veel sterren open: onder andere Pene?lope Cruz, Nicole Kidman, Kate Hudson, Judi Dench en Sophia Loren tekenden voor een rol. Nine is gebaseerd op de gelijknamige musical, die op zijn beurt weer gebaseerd is op Federico Fellini's film 8½ uit 1963.
In Nine heeft de wereldberoemde Italiaanse filmmaker en womanizer Guido Contini (Daniel Day-Lewis) een writersblock waar je u tegen zegt. Terwijl zijn productie al in de startblokken staat, heeft hij nog geen letter van het script op papier.
Contini wordt door niemand met rust gelaten en al helemaal niet door de verschillende vrouwen in zijn leven, zoals zijn echtgenote, zijn maîtresse, zijn (andere) muze, zijn agent en niet te vergeten zijn moeder. Allemaal vechten ze om zijn aandacht.
De een z’n dood is de ander z’n brood. Eigenlijk zou Javier Bardem de hoofdrol spelen in Nine, maar door een burn-out moest hij noodgedwongen een jaar rust nemen. Dat maakte de weg vrij voor Daniel-Day Lewis.
Bardems partner Penélope Cruz heeft wel een grote rol in de film. Ze stak bloed, zweet en tranen in de rol: ze weigerde tijdens de opnamen van Nine handschoenen te dragen toen ze in touwen heen en weer moest zwieren. Ze wilde de pijn namelijk voelen, de blaren en de bloedende handen lijfelijk ondervinden. Het was uiteindelijk niet voor niets, Cruz kreeg een Oscarnominatie voor de rol.
Malgosia geeft toe dat ze intiem is geweest met Joey in House of Villains: ‘Genoeg aanwijzingen’
10:55Tommy van Lent krijgt de volle laag van de groep in No Way Back VIPS: ‘Je mist een hersencel’
09:27Linda de Mol laat zich uit over nieuw seizoen Gooische Vrouwen
08:04De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers gaan bijna over hun nek van ‘culinaire’ maaltijd Hans
23:29Mike Hansler geeft eerste tv-interview met vriendin Veerle