TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Er zijn veel (recente) Nederlands films met het woord hart in de titel: Mannenharten, Pak van mijn hart, Hartenstraat en dus ook Onder het hart. In tegenstelling tot de andere drie titels is die laatste geen romantische komedie, maar een sterk geacteerd drama.
Masha (Kim van Kooten) is nooit echt gelukkig in de liefde geweest, maar huisarts Luuk (Koen De Graeve) lijkt een schot in de roos. Zelfs de aanwezigheid van zijn twee tienerdochters en zijn ex-vrouw Suzanne (Lies Visschedijk) staan de (prille) liefde niet in de weg.
Toegegeven: het loopt niet altijd even soepel, maar uiteindelijk komt alles wel op z’n pootjes terecht. Tot Luuk in Onder het hart te horen krijgt dat hij ongeneeslijk ziek is.
Als huisarts weet hij precies wat hem te wachten staat, dus is zijn keuze voor euthanasie snel gemaakt.
Het is wat er na die keuze gebeurt waar Onder het Hart om draait: Luuk wil in zijn laatste maanden niet alleen Masha, maar ook Suzanne en zijn dochters zo dicht mogelijk bij zich hebben.
Dat zorgt voor scheve gezichten, ruzies en pijnlijke momenten, maar ook voor veel moois in dit bitterzoete drama dat knap weet te balanceren tussen ernst en relativerende humor.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Kijkers genieten van make-over in Huizenruilers: 'Eindelijk een eigen slaapkamer'
20:57Tina Nijkamp: 'Vivienne van den Assem presenteert Nederland op Vakantie (RTL4)'
15:49Talpa trekt nu al de stekker uit nieuw programma Vijf Dagen Vast
15:25De boerderij van Judith en Bart uit Winter Vol Liefde is gered
14:48Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal