TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Er zijn veel (recente) Nederlands films met het woord hart in de titel: Mannenharten, Pak van mijn hart, Hartenstraat en dus ook Onder het hart. In tegenstelling tot de andere drie titels is die laatste geen romantische komedie, maar een sterk geacteerd drama.
Masha (Kim van Kooten) is nooit echt gelukkig in de liefde geweest, maar huisarts Luuk (Koen De Graeve) lijkt een schot in de roos. Zelfs de aanwezigheid van zijn twee tienerdochters en zijn ex-vrouw Suzanne (Lies Visschedijk) staan de (prille) liefde niet in de weg.
Toegegeven: het loopt niet altijd even soepel, maar uiteindelijk komt alles wel op z’n pootjes terecht. Tot Luuk in Onder het hart te horen krijgt dat hij ongeneeslijk ziek is.
Als huisarts weet hij precies wat hem te wachten staat, dus is zijn keuze voor euthanasie snel gemaakt.
Het is wat er na die keuze gebeurt waar Onder het Hart om draait: Luuk wil in zijn laatste maanden niet alleen Masha, maar ook Suzanne en zijn dochters zo dicht mogelijk bij zich hebben.
Dat zorgt voor scheve gezichten, ruzies en pijnlijke momenten, maar ook voor veel moois in dit bitterzoete drama dat knap weet te balanceren tussen ernst en relativerende humor.
Voetbalfans kunnen woensdagavond hun hart ophalen. Met Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Jude Bellingham en Luka Modri? verschijnen meerdere wereldsterren op het veld tijdens de vierde speeldag van het WK voetbal 2026.
Video: Casper schrikt zich kapot als zus Valentijne terugkeert in De Bondgenoten
15:14Deze oud-deelnemer van Utopia doet nu mee aan De Bondgenoten
15:09Albert Verlinde geeft Johan Derksen gelijk: 'ik zou ook pissed zijn'
13:49De streamingtip van de week: de nieuwe Harlan Coben-serie I Will Find You op Netflix
11:22Wie is James Cooke, jurylid in De Slimste Mens België?