TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Trond (Stellan Skarsgård) is een zestiger die zich eind 1999 na de dood van zijn vrouw terugtrekt in een dorpje in het oosten van Noorwegen. Hij wil daar de jaarwisseling alleen en in alle rust doorbrengen.
Het loopt anders: zijn nieuwe buurman is Lars (Bjørn Floberg), met wie hij in zijn jeugd de zomers doorbracht in hetzelfde dorpje. Die hernieuwde ontmoeting brengt bij Trond oude herinneringen boven. Aan die mooie zomers van vroeger, maar ook aan de traumatische gebeurtenissen die hem terug op deze plek heb gebracht.
In 1995 werkte regisseur Hans Petter Moland in Zero Kelvin voor het eerst met acteur Stellan Skarsgård. Bijna 25 jaar later is Out Stealing Horses alweer de vijfde film die de twee samen maken. De twee zijn erin geslaagd een ingetogen drama over hoe het leven een mens kan overkomen, af te leveren.
Out Stealing Horses is gebaseerd op de bestseller van de Noorse auteur Per Petterson, die verschillende belangrijke internationale onderscheidingen ontving en werd opgenomen in 'The New York Times 10 Best Books of 2007 (Fiction)'.
De romans van Petterson zijn vertaald in meer dan vijftig talen.
Partnerbijdrage
André van Duin zorgt voor vrolijke noot in finale Het MAX Orkest
12:47Finale Het MAX Orkest: Francis van Broekhuizen imponeert met I Dreamed a Dream
11:39Een Huis Vol Herinneringen: dit zie je in de jubileumeditie van Een Huis Vol
11:21Video: 'Miljoenenjacht-deelnemers kennen Hélène Hendriks niet'
10:21Bijzondere eerste beelden Het Antoni van Leeuwenhoek – Over Leven met Kanker