TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In een eeuwenlange oorlog tegen vampieren wees de Kerk krijgspriesters aan om de monsters te verslaan. De overlevende priesters ziin daarna in reservaten gestopt. De krijgerpriesters zijn verstoten door de kerk, bang voor de kracht van hun vechtvaardigheid.
Wanneer twee onschuldige mensen worden afgeslacht door vampiers en hun nichtje Lucy wordt ontvoerd, gaat de lokale sheriff Hicks (Cam Gigandet) op zoek naar Lucy's oom, de priester (Paul Bettany). De priester vraagt ??toestemming aan monseigneur Orelas om zijn nichtje te gaan zoeken, maar dat wordt hem geweigerd.
De priester verbreekt zijn geloften en reist met Hicks mee om de vampiers op te sporen en Lucy te redden voordat ze haar in een vampier veranderen. Daarbij krijgen ze ook nog de hulp van een vrouwelijke priesteres (Maggie Q) met bovenmenselijke krachten.
Regisseur Scott Stewart heeft zo zijn eigen ideeën over de priesters in zijn film Priest: “De priesters in dit verhaal zijn als Jedi knights. Ze hebben bovennatuurlijk krachten om tegen vampieren te strijden en ze hebben de mensheid gered.
De film speelt zich een generatie later af en de maatschappij is de oorlog allang weer vergeten. De priesters zijn een soort van Vietnamveteranen, ze zijn aan de kant gezet door de maatschappij en zijn nu gekrenkt en gevreesd.”
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Merel Westrik wordt de nieuwe presentatrice van Project Rembrandt
11:15Peter Jan Rens heeft beroerte gehad: zo gaat het nu met hem
10:29De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?