TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In een eeuwenlange oorlog tegen vampieren wees de Kerk krijgspriesters aan om de monsters te verslaan. De overlevende priesters ziin daarna in reservaten gestopt. De krijgerpriesters zijn verstoten door de kerk, bang voor de kracht van hun vechtvaardigheid.
Wanneer twee onschuldige mensen worden afgeslacht door vampiers en hun nichtje Lucy wordt ontvoerd, gaat de lokale sheriff Hicks (Cam Gigandet) op zoek naar Lucy's oom, de priester (Paul Bettany). De priester vraagt ??toestemming aan monseigneur Orelas om zijn nichtje te gaan zoeken, maar dat wordt hem geweigerd.
De priester verbreekt zijn geloften en reist met Hicks mee om de vampiers op te sporen en Lucy te redden voordat ze haar in een vampier veranderen. Daarbij krijgen ze ook nog de hulp van een vrouwelijke priesteres (Maggie Q) met bovenmenselijke krachten.
Regisseur Scott Stewart heeft zo zijn eigen ideeën over de priesters in zijn film Priest: “De priesters in dit verhaal zijn als Jedi knights. Ze hebben bovennatuurlijk krachten om tegen vampieren te strijden en ze hebben de mensheid gered.
De film speelt zich een generatie later af en de maatschappij is de oorlog allang weer vergeten. De priesters zijn een soort van Vietnamveteranen, ze zijn aan de kant gezet door de maatschappij en zijn nu gekrenkt en gevreesd.”
Simone Weimans bezoekt voormalige Nederlandse koloniën in nieuwe docuserie
10:54Kijkers van De Bondgenoten kritisch op nieuw onderdeel met AI-coach
09:04Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte presenteren nieuwe vrijdagavondshow
07:51De TV van gisteren: Ik Vertrek-kijkers onder de indruk van verbouwing van Bart en Loes
06:47Vanavond op TV: Dit was het nieuws, 010: De mensen die Rotterdam kleur geven, The Suicide Squad