TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In een grote stad loert overal gevaar. Er is het continu razende verkeer, er zijn criminelen. In Prooi krijgt Amsterdam te maken met een heel bijzondere dreiging: een loslopende leeuw.
Dick Maas heeft de personages in zijn films tegen bijzondere vijanden laten strijden. Van een doorgedraaide lift tot een diepzeeduikende seriemoordenaar en een zombie-sinterklaas.
Prooi is de nieuwste film in dat rijtje. ’s Lands grootste pulpregisseur stuurt deze keer weer een bijzondere vijand op Amsterdam af: een leeuw.
De problemen beginnen even buiten de hoofdstad. In hun eigen weilanden komen de leden van een boerengezin op gruwelijke wijze aan hun einde.
De politie staat voor een raadsel. Wie of wat is in staat om mensen zó toe te takelen?
Was het misschien een beest? De politie vraagt Lizzy (Sophie van Winden), die als dierenarts in Artis werkt, de zaak te onderzoeken.
Ze heeft aan één blik op de sporen genoeg: dit is het werk van een agressieve leeuw. Die conclusie levert haar het nodige hoongelach op.
Pas als er in en rond Amsterdam meer doden vallen, beginnen mensen door te krijgen dat Lizzy gelijk heeft.
Lukt het om de leeuw te stoppen voor het beest nog meer slachtoffers maakt? Je ziet het in Prooi.
In de Nederlandse bioscopen deed Prooi het niet al te best. Na twee weken was de film al uit de zalen verdwenen.
Dan deed de film het in China een stuk beter. In maart 2019 scoorde de film daar ruim een miljoen bezoekers.
Vandaag staat in het teken van twee grote WK-favorieten. Zowel Argentinië als Frankrijk komt in actie, terwijl Noorwegen en Senegal elkaar treffen in een duel dat belangrijk kan worden voor de strijd om de volgende ronde.
De Bauers, een Nieuwe Fase van start op NPO1, dit is wanneer
09:34Van Onschatbare Waarde is vanaf deze dag terug op tv
09:10Waar en wanneer zie je het SKS Skûtsjesilen 2026 op tv?
08:42Ik Geloof in Mij-ster Rutger van Barneveld breekt vijf jaar na serie eindelijk door met zomerhit
08:10De TV van gisteren: Amerikafilmpjes Raymond Mens bejubeld door de kijker