TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het is en blijft een zwarte bladzijde uit onze vaderlandse geschiedenis: de val van Srebrenica.
Hoe zat het ook alweer? De Bosnische stad werd ingenomen door Bosnisch-Servische troepen en meer dan achtduizend moslimjongens en -mannen werden weggevoerd en vermoord. Nederland speelde een pijnlijke hoofdrol tijdens deze deportaties en uiteindelijke genocide. De Hoge Raad stelde de Nederlandse staat zelfs deels verantwoordelijk. Zij moest nabestaanden compenseren voor de geleden schade.
In de indrukwekkende, zeer realistische, film Quo vadis, Aida zien we hoe de bevlogen Aida (zeer overtuigend gespeeld door Jasna Djuricic) werkzaam is als tolk voor de VN. Ze ziet veel misgaan, maar maakt zich vooralsnog geen zorgen om haar familie. De VN zorgt altijd goed voor hun werknemers.
Als ze met lede ogen aanziet hoe luchtsteun uitblijft en hoe Dutchbat zelfs Servische soldaten assisteert bij het evacueren van Bosnische moslims worden haar zorgen steeds groter.
Quo vadis, Aida was de Bosnische inzending voor de Oscars. De film werd genomineerd, maar de prijs ging naar het Deense Druk. Omdat de rol van Dutchbat groot was in de val van Srebrenica, spelen er veel Nederlandse acteurs in de film. Zo hebben onder andere Raymond Thiry, Johan Heldenbergh en Teun Luijkx een rol in de film.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen