TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Immigratiepolitiek gaat over grote groepen. Over welke wel en welke niet naar Nederland mogen komen. De beslissingen die daaruit voortkomen hebben gevolgen voor duizenden mensen, en die mensen hebben allemaal hun eigen verhaal.
Rafaël licht het verhaal van twee mensen uit. De Brabantse Kimmy (Melody Klaver) is in 2011 met haar man Nazir (Nabil Mallat) in zijn thuisland Tunesië, wanneer de Arabische Lente uitbreekt. Ze willen terug naar Nederland. Kimmy mag zo in het vliegtuig stappen, maar Nazir krijgt geen visum. Om toch bij de geboorte van zijn zoon te kunnen zijn, maakt Nazir illegaal per boot de oversteek.
Hij belandt met zijn maat Rafaël (Mehdi Meskar) op het Italiaanse eilandje Lampedusa. De hoogzwangere Kimmy zoekt hem op en probeert hem naar Nederland te krijgen.
Het is een schrijnend beeld: Nazir en zijn zwangere vrouw die elkaar alleen door een hek kunnen spreken en aanraken.
Rafaël speelt zich voor een groot deel af in Tunesië en Italië, maar cast en crew zetten geen voet in die landen. Op één draaidag in Nederland na vonden de opnames volledig in Kroatië plaats.
Melody Klaver was niet zwanger tijdens de opnames. Ze liep een tijd mee met een zwangere vriendin om toch goed een zwangere vrouw te kunnen spelen. Ook installeerde Klaver een zwangerschapsapp op haar telefoon. Zo kon ze per week bijhouden wat een zwangere vrouw allemaal doormaakt.
Met resultaat: Klaver won het Gouden Kalf voor beste actrice.
Rafaël is op zaterdag 9 augustus 2025 om 22:20 uur te zien op NPO 3.
De TV van gisteren: Rutger Castricum maakt veel los met Rutger en de Uitkeringstrekkers
06:47Vanavond op TV: Hel of hotel, De augurkenkoning, Tomb Raider
20:01Zangeres en actrice Joke Bruijs op 73-jarige leeftijd overleden
15:25Een kijkje nemen bij de opnames van Zussen? Dat kan als figurant!
14:52Blauw Bloed-kijkers maken zich zorgen over trappetje Glazen Koets