TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In zijn vierde avontuur heeft Vietnamveteraan John Rambo (Sylvester Stallone) de oorlog inmiddels achter zich gelaten. Hij leidt tegenwoordig een simpel leven in Thailand.
In Rambo IV vraagt een groep christelijke zendelingen hem om hulp. Ze willen naar Myanmar (Birma) om de plaatselijke bevolking te helpen, maar de reis ernaartoe is gevaarlijk. Na lang twijfelen besluit Rambo hen op hun tocht te vergezellen.
Onderweg nemen Birmese militairen de zendelingen in gijzeling. De soldaten zijn bloeddorstig en de gijzelaars moeten dus vrezen voor hun leven. Rambo kan niet toekijken hoe onschuldige mensen slachtoffer worden van het leger. Hij grijpt – denkt hij – voor de laatste keer naar zijn wapens.
Sylvester Stallone heeft in de eerste drie Rambo-films al behoorlijk wat wapentuig in handen gehad. Toch hebben de filmmakers een wapen gevonden dat Rambo nog niet eerder had gebruikt: een pistool.
Dat is niet de opvallendste primeur in Rambo IV. Die zit hem namelijk in de kleding. Dit is de eerste Rambo-film waarin Stallone niet in blote bast te bewonderen is. Is dat omdat hij een dagje ouder wordt en zijn sixpack begint uit te zakken? Nee dus. Sly heeft in de loop der jaren nogal wat tattoos op zijn gespierde torso laten zetten. Dat vond Stallone (die de film ook regisseerde) niet bij Rambo passen, dus hield hij zijn T-shirt aan.
Na vier films was de rek er bij Stallone nog steeds niet uit: in september 2019 ging Rambo: Last Blood in première.
Deze BN'ers helpen jonge ouders in nieuw seizoen Vier Handen Op Eén Buik
09:03Harry Mens stond op het punt RTL te verlaten: dít hield hem tegen
09:00De streamingtip van de week: De Eetclub op Netflix
08:33De TV van gisteren: Oos Kesbeke trots op alleskunner Frans
07:00GTST Spoilers - maandag 21 t/m donderdag 24 september 2026