TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na het succes van de Pirates of the Carribean-films werkten Johnny Depp en regisseur Gore Verbinski samen aan een ander project: de animatiefilm Rango.
Titelpersonage Rango is een nietsvermoedende kameleon die door een bizar toeval in het woestijnstadje Dirt terecht komt. Daar groeit hij door een misverstand uit tot een lokale held, hij schopt het zelfs tot sheriff.
Rango laat zich die roem maar wat graag aanleunen, tot hij ontdekt dat daar ook verantwoordelijkheden bij horen. Zo verwachten de bewoners van Dirt dat Rango het stadje, dat op uitdrogen staat, wel even voor de ondergang zal behoeden.
Rango is een even mooi gemaakte als grappige animatiefilm vol verwijzingen naar klassieke westerns waarin de makers bovendien laten zien over de nodige zelfspot te beschikken.
Johnny Depp spreekt de stem van de kameleon Rango in. Naast Depp kun je in de film nog een hoop bekende stemmen horen.
Zo is Isla Fisher Rango's love interest Beans en speelt Abigail Breslin de klein Priscilla. Ned Beatty spreekt de stem van de burgemeester in en Billy Nighy is te horen als schurk Rattlesnake Jake.
Bij de meeste animatiefilms spreken de stemacteurs hun rollen apart van elkaar in. De makers van Rango deden het anders.
Ze zetten de hele cast bij elkaar in een studio. Die konden daardoor op elkaar reageren. Ook was er voor de acteurs hierdoor meer ruimte om te improviseren.
Dat leverde resultaat op: Rango won de Oscar voor beste animatiefilm.
De Bogaartjes vallen in de smaak bij kijkers: 'Gewoon harde werkers'
19:44Holland's Got Talent krijgt nieuwe naam, Jamai en Buddy Vedder vertrekken
16:32'De Juice misschien alsnog op tv, maar zonder Yvonne Coldeweijer'
15:03Vanaf wanneer zijn de Battles van The Voice of Holland te zien?
14:30Knokke Off seizoen 3 binnenkort te streamen, bekijk de eerste beelden