TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Frank Moses (Bruce Willis) was ooit de beste in zijn vak. De gepensioneerde CIA-agent heeft nu een saai leventje in een nog saaiere buitenwijk. Het enige positieve in zijn bestaan is het contact met Sarah (Mary-Louise Parker), die hem helpt zijn pensioen te regelen.
Als zijn vroegere baas een aanslag pleegt op zijn leven, slaan Frank en Sarah samen op de vlucht.
Al snel ontdekt Frank dat zijn baas niet alleen hem, maar ook zijn oude team wil ombrengen. Reden hiervoor is dat de oude rotten te veel over het reilen en zeilen van de Amerikaanse geheime dienst weten.
Frank is ergens wel blij met al dat gevaar: zo gebeurt er tenminste weer wat. Hij trommelt zijn oud-collega's op en als RED (Retired, Extremely Dangerous) gaan ze de strijd met hun belagers aan.
De actiekomedie RED is gebaseerd op de gelijknamige stripboeken van Warren Ellis en Cully Hamner.
Bruce Willis is niet de enige filmster op leeftijd die een rol heeft in deze verfilming. Topacteurs als Morgan Freeman, John Malkovich, Helen Mirren en Richard Dreyfuss spelen Franks oud-collega's.
Mede dankzij die sterren werd de film een succes: wereldwijd bracht RED zo'n 200 miljoen dollar in het laatje. En de oudjes waren nog niet uitgespeeld: in 2013 verscheen RED 2.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
Anniko van Santen presenteert AVROTROS Triviant
09:21NPO en Disney+ slaan handen ineen voor Nederlandse versie van Wolven
08:57Raymond Mens reist tijdens het WK af naar Amerika voor Vandaag Inside en De Oranjezomer
08:55Terugkijken: De hoogtepunten van de muzikale openingsceremonie van het WK voetbal
07:31De TV van gisteren: WK voetbal domineert de kijkcijfers