TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Hoewel het experiment met robotagent RoboCop een groot succes was, gaat het toch niet zo best met Detroit. Sterker nog, de stad is zo goed als failliet.
Het is ondertussen zelfs zo erg dat het stadsbestuur zijn politieagenten niet meer kan betalen. En dat op het moment dat de nieuwe drug Nuke voor veel problemen en criminaliteit zorgt. Gelukkig is RoboCop er nog. Hij krijgt geen salaris, maar hij houdt wel de straten veilig.
Daar heeft hij in RoboCop 2 de mechanische handen vol aan. Het lukt hem zelfs om de gevaarlijke drugsdealer Cain (Tom Noonan) achter de tralies te krijgen. Maar dan beginnen de problemen pas echt. OmniCorp gebruikt Cains brein als basis voor een nieuwe politierobot.
Hoofdrolspeler Peter Weller was niet blij met het script voor RoboCop 2. Hij vond dat het de diepgang miste die het eerste deel wel had. Weller deed zijn uiterste best om scenarioschrijver Frank Miller en regisseur Irvin Kershner het script te laten aanpassen. Zonder succes.
Zij vonden dat de ultieme strijd tussen Cain en RoboCop een prima einde was, met lekker veel schieten en explosies. Weller had daar graag de maatschappijkritiek gezien, die Paul Verhoevens RoboCop wél had.
Peter Pannekoek neemt 2025 onder de loep in zijn Oudejaarsconference: 'Het was een intens, heftig jaar'
09:07Carrie ten Napel onthult wat Als Ik het Zing onderscheidt van Beste Zangers
08:23De TV van gisteren: Drama rond agent Maikel raakt kijkers van Bureau Utrecht in seizoensfinale
06:47Vanavond op TV: Toppers in concert 2025, De quiz van het jaar 2025, Mrs. Doubtfire
00:09Lou Snoek maakt indruk in De Oranjewinter met terugblik op Cafébrand Volendam (video)