TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sommige films moeten het niet hebben van originaliteit, maar van de oprechte warmte waarmee het verhaal wordt overgebracht.
Dit Deense feelgooddrama vertelt het verhaal van Inger, een vrouw met schizofrenie die met haar zus Ellen en zwager Vagn meegaat op een busreis naar Parijs.
In eerste instantie zorgt ze met haar gedrag en uitspraken voor ongemak bij sommige medereizigers, maar gaandeweg weet ze steeds meer harten te veroveren.
De film wijkt niet af van de gebaande paden: het verloop is redelijk voorspelbaar en de bijrollen blijven wat oppervlakkig. Toch weet Rose te ontroeren. Dat komt vooral door de warmte en oprechtheid waarmee het verhaal is verteld.
Dat de film duidelijk met liefde gemaakt is, komt onder andere doordat het verhaal niet uit de lucht gegrepen is.
Regisseur en schrijver Niels Arden Oplev baseerde Rose op een reis van zijn zussen en zwager. Zijn oudste zus heeft net als Inger schizofrenie. Die persoonlijke betrokkenheid geeft de film een authentieke emotionele lading.
Rose is op zaterdag 25 oktober 2025 om 21:50 uur te zien op VRT Canvas.
Expeditie Robinson-ster Tobias Camman op culinaire wereldreis voor nieuw tv-programma
13:57Zo zouden Erik de Vogel en Caroline De Bruijn hun einde in GTST zien
13:35Mindf*ck keert terug: nieuw seizoen en feestdagenspecial in de maak
12:51'Uiengate' zorgt voor kijkcijferexplosie: realityserie De Hanslers houdt Nederland bezig
12:38B&B Vol Liefde-Eveline is not amused over actie Bart: 'Dit vind ik K.'