TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Sommige films moeten het niet hebben van originaliteit, maar van de oprechte warmte waarmee het verhaal wordt overgebracht.
Dit Deense feelgooddrama vertelt het verhaal van Inger, een vrouw met schizofrenie die met haar zus Ellen en zwager Vagn meegaat op een busreis naar Parijs.
In eerste instantie zorgt ze met haar gedrag en uitspraken voor ongemak bij sommige medereizigers, maar gaandeweg weet ze steeds meer harten te veroveren.
De film wijkt niet af van de gebaande paden: het verloop is redelijk voorspelbaar en de bijrollen blijven wat oppervlakkig. Toch weet Rose te ontroeren. Dat komt vooral door de warmte en oprechtheid waarmee het verhaal is verteld.
Dat de film duidelijk met liefde gemaakt is, komt onder andere doordat het verhaal niet uit de lucht gegrepen is.
Regisseur en schrijver Niels Arden Oplev baseerde Rose op een reis van zijn zussen en zwager. Zijn oudste zus heeft net als Inger schizofrenie. Die persoonlijke betrokkenheid geeft de film een authentieke emotionele lading.
Rose is op zaterdag 25 oktober 2025 om 21:50 uur te zien op VRT Canvas.
De Bondgenoten-Erik open over gevoelens voor Fatima (video)
10:27Wendy van Dijk over terugkeer So You Think You Can Dance: 'Mijn mond valt zo vaak open'
09:51WIDM-kijkers denken door déze opmerking dat de eerste afvaller terugkomt
08:42De TV van gisteren: kijkers verheugen zich nu al enorm op nieuw seizoen Boer Zoekt Vrouw
06:47Vanavond op TV: Project dans, Opgelicht in de liefde?, Venom